Kayseri Haber / Eğitim / Osmanlıca Türkçesiyle Bilgisayar Kursları Kayıtları Devam Ediyor!

Osmanlıca Türkçesiyle Bilgisayar Kursları Kayıtları Devam Ediyor!

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediyesi olarak 104 farklı branşta Meslek ve Sanat Edindirme ve Eğitime Yardım Kursu açtıklarını fakat en büyük ilgiyi ise Osmanlıca Türkçesi ile bilgisayar kurslarının aldığını aktardı.

İki seviyeden meydana gelen kurslar herkese açık. Osmanlı Türkçe’sini okuma ve yazmayla bilgisayar kursunun haftada 2 gün olmak üzere toplam olarak 150 ders saatine sahip olduğunu aktaran Büyükkılıç, Her iki kursun da her dönem çok büyük ilgi görmekte olan Osmanlıca Türkçesi Okuma ve Yazma Kursları için belediyelerinin adeta bir merkez haline geldiğinin altını çizdi.

Elinde dedesinden, ninesinden, kitap, evrak ve belge olanların, artık bu kitapları, evrakları okuyup değerlendirebilecek. Bir bakıma nesil geçmişini merak ediyor. Geçmişini tanımak istiyor. Özellikle akademik çalışma yürüten tarih bölümü öğrencilerinin de derse çok büyük ilgi gösterdiğini ileten Büyükkılıç, Bilgisayar kurslarıyla bireylerin artık işin bilim noktasına da değinmek istediklerini aktardı.

Geçen yıl Osmanlıca Türkçesi Okuma ve Yazma dersin alanların bu yıl 2.kademede ders görecek olduğunun altını çizen Büyükkılıç, ders saatleri ve haftalık ders programın kayıtlarının tamama erdirilmesinden sonra belli olacağını iletti. Başkan Memduh Büyükkılıç, derslerin Necip Fazıl Kısakürek Sosyal ve Spor Tesisleri çerçevesinde verilecek olduğunun altını çizdi.

İlginizi Çekebilir

Recep Bebek Yaşama Tutunmak İçin Yardım Eli Bekliyor!

Kayseri'de Örs ailesinin evlendikten 15 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle kucaklarına aldıkları Recep bebeğin böbrek üstü kanser hastalığı nüksetti. Recep bebek, kanseri yenmek için yardım eli bekliyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir