Kayseri Haber / Eğitim / Ömer Halisdemir Üniversitesine Rektör Atanacak!

Ömer Halisdemir Üniversitesine Rektör Atanacak!

Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörlüğü için aday adaylığı başvuru süreci resmen başladı.

Yükseköğretim Kurulundan (YÖK) yapılan yazılı açıklama neticesinde, 18 Haziran 2008 tarihli ve 5772 sayılı Kanunla değişim içerisine giren 2547 Sayılı YÖK Kanunu’nun 676 sayılı KHK ile değişik 13. maddesinin a fıkrasının gerektirdiği üzere, Ömer Halisdemir Üniversitesi’ne rektör ataması gerçekleştirilecek.

Rektör aday adayları, bugün başlayan süreç içerisinde 2 Haziran Cuma günü mesai saati tamamlanana kadar YÖK’e başvuru yapabilecekler.

Rektör ataması yapılması için aday adayı başvurusu yapacak olan kişilerin, profesör olarak en az 3 yıl görev yapmış olması, 657 sayılı Devlet Memurları Kanu’nu hükümlerine göre hiçbir problem yaşamadan devlet memuru olarak istihdam edebilmek için bir engel durumunun var olmaması ve rektör olarak atama işleminin ikmal edildiği tarih itibarıyla 67 yaşını bitirmemiş olması şartları öne koşuldu. Kadrolu veya sözleşmesi göreve yönelik bir şart bulunmuyor.

Rektörlük için aday adayı başvurusunda bulunmak isteyen öğretim üyelerinin, belirtilen şartları bünyesinde barındırması durumunda, herhangi bir devlet ya da özel üniversitede kadrolu veya sözleşmeli bir şekilde görev yapma şartları aranmıyor. Başvurular bizzat ya da postayla YÖK’e yapılabileceği üzere, [email protected] adresine mail de atılabilecek.

İlginizi Çekebilir

Rektöre Batmaz soruşturması

Erciyes Üniversitesi Rektörü Muhammet Güven ve yardımcısı Murat Doğan hakkında "FETÖ üyesi olmak" suçundan soruşturma başlatıldı. Dosyada, Güven'in FETÖ'nün sivil imamlarından Kemal Batmaz'ın ağabeyi Şakir Batmaz sayesinde rektörlüğe seçildiği bilgisi yer aldı. Seçim süreciyle ilgili tanık ifadeleri de dosyaya girdi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir