Kayseri Haber / Gündem / Ömer Halisdemir Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin Mescidi Açıldı!

Ömer Halisdemir Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin Mescidi Açıldı!

Mescidin açılış törenine Kayseri İl Müftüsü Doç. Dr. Şahin Güven katılım gerçekleştirirken aynı zamanda Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, İlçe Müftüsü Yahya Çankaya, Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürü Yaşar Öztürk, Uluslararası Şehit Ömer Halisdemir Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Sıddık Kaya, İmam Hatip Liseleri Platformu Temsilcileri, öğretmen ve öğrenciler de yerlerini törende aldılar.

Tören, Uluslarası Şehit Ömer Halisdemir AİHL öğrencisi olan Senegal uyruklu Seyyidina Ömer Coly aracılığıyla okunan Kuran-ı Kerim tilavetiyle başladı. Ardından ise öğrenciler tarafından ilahi ve kasideler seslendirildi.

Tören kapsamında konuşma gerçekleştiren İl Müftüsü Güven, Bu mescidin bu hale gelmesi konusunda emeği geçen herkese teşekkürlerini sundu ve bu konuda özellikle Kocasinan Belediye Başkanı’na teşekkür etti. Bu kadar kapsamlı ve güzel bir mekan içerisinde mescidin bodruma yer almamasının, hava gören ve güneş alan bir alan içerisinde yapılması ve iç bölümünde çok güzel abdest alınacak bir bölümünde bulunmasının öğrencilere çok büyük hizmetlerinin dokunacağını aktardı.

Bu mescidi maddi bakımdan inşa etmekte olan başkanın yanında aynı zamanda manevi yönden de inşa edecek olan öğrencilerin ise bu mescidi azami derecede kullanmaları gerektiğini ve hem ibadet yapmak, hem de ilim öğrenmek amacıyla ve aynı zamanda sohbetler düzenleyerek bir hayat verilmesi gerektiğine değindi.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir