Kayseri Haber / Gündem / Ömer Faruk Eroğlu, Muhtarları Ziyarete Başladı!

Ömer Faruk Eroğlu, Muhtarları Ziyarete Başladı!

Sarız İlçe Belediye Başkanı Ömer Faruk Eroğlu, ilçede bulunan tüm mahalle muhtarlarına bir ziyaret gerçekleştirdi. Eroğlu bu çerçevede, İmirzaağa, Kıskaçlı ve Küçükkabaktepe mahalleri üzerinde incelemeler gerçekleştirdi.

CHP Sarız İlçe Başkanı İbrahim Konur ile birlikte muhtarları ziyaret etmeye başlayan Sarız Belediye Başkanı Ömer Faruk Eroğlu, ilk olarak İmirzaağa mahallesine bir ziyaret gerçekleştirdi. Eroğlu, mahalle muhtarı Yunus Arık’la karşılıklı sohbet yaptı ve mahallede ne gibi sorunlar var birer birer dinledi. Mahallenin alt ve üst yapıda olan problemlerinin tamama erdirilmesi için havaların ısısının yükselmesiyle birlikte 2017 yılında yapmayı planlamış oldukları projeler için start verileceğini aktaran Eroğlu, eksikliği olan tüm hizmetlerin bu yıl içerisinde tamamlanacağını belirtti.

Bu konu üzerinde Fen İşleri Müdürlüğü’ne bir talimat bırakıldığını vurguladı. İlçede barınmakta olan bütün mahallelerde eksiksiz bir şekilde hizmetlerin yapılacağını ve bu çalışmaları sıkıntısız bir şekilde yürütmeye çalıştıklarını aktaran Eroğlu, bu kapsamda vatandaşların yaşam alanları sınırında yer alan alt ve üst yapı sıkıntılarını tamamen ortadan kaldıracaklarını ve çözüme kavuşturacaklarını belirtti.

İmirzaağa Mahallesi’nin ardından Kıskaçlı Mahallesi’ne ziyaret düzenleyen Eroğlu, muhtar Orhan Kılıçkaya ile bir istişare yaptı. Mahalle üzerinde incelemeler yapan Eroğlu, mahalle halkının sıkıntılarını muhtarın ağzından dinleyerek acil sıkıntıların çözülmesi için talimatda bulundu.

Ardından Eroğlu, Küçükkabaktepe mahallesine bir ziyaret gerçekleştirdi. Muhtar Şahin Erdoğanla mahalle muhtarlığı binasında istişare yapan Eroğlu, 2017 yılında yapılması planlanan çalışmaların bir an evvel başlayacağını ve uzatılmadan kısa zaman diliminde sonuna gelineceğini aktardı.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir