Kayseri Haber / Kayseri / Ölüm Vadisi’ndeki hareket eden taşlar Kayseri’de ortaya çıktı

Ölüm Vadisi’ndeki hareket eden taşlar Kayseri’de ortaya çıktı

ABD’de bulunan Ölüm vadisinin ”Hareket Eden Taşlar” olarak isimlendirilen ve bilim insanlarının çözemediği olayın bir benzeri Kayseri’nin Pınarbaşı ilçesine bağlı İnliören köyünde ortaya çıktı sabah saatlerinde kendi kendine hareket eden gizemli kartopları görenleri şaşkına çevirdi.

Dün gece yağan karın ardından oluşan silindir şeklindeki kartopları  ilginç görüntüler oluşturdu. Kendiliğinden oluşan ve kendi kendine ilerleyerek ardında izler bırakan silindir şeklindeki kartopları adeta mahallenin etrafını sardı.  Sabah hayvanlara bakmak için evden çıkan 25 yaşındaki Ramazan Gök, mahallesinin etrafını saran silindir şeklindeki kartoplarını görünce hemen fotoğraflarını çekti olayı anlatan Ramazan Gök, “Sabah erken saatlerde hayvanlara bakmak için evden çıktığımda ilginç bir manzarayla karşılaştım ve hemen telefonumu alıp görüntü aldım. Eve tekrar gelip 58 yaşındaki babama sorduğumda böyle bir şeyi ilk defa gördüğünü söyledi. Tahminimize göre; dün gece sabaha kadar esen karayel, kar tabakasını kilometrelerce sürükleyip köyün kenarına silindir şeklinde kar tabakası olarak getirmişti. Bu durumu gören birçok köylü de şaşkınlığa kapıldı. Köyümüzde yaşı büyük olanlar böylesine bir olayı daha önce hiç görmediklerini söyledi” dedi.

Güneşin çıkması ile eriyip ortadan kaybolan kartopları akıllara ABD’nin Kaliforniya ile Nevada eyaletlerinin sınırında olan Death Valley’de bulunan ve “hareket eden taşlar” olarak adlandırılan olayı akıllara taşıdı.

 

 

İlginizi Çekebilir

Polis memurunun cenaze töreninde duygulandıran feryat: Baba bizi bırakma

Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden polis memuru için emniyette tören düzenlendi. Törende merhum polisin üçüz çocuklarının "Baba bizi bırakma" feryadı ise duygusal anlar yaşattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir