Kayseri Haber / Kayseri / Olimpiyatlar İçin Erciyes’te Kampa Girdi

Olimpiyatlar İçin Erciyes’te Kampa Girdi

Kayseri’nin beyaz örtüsü olan Erciyes turistlerin olduğu kadar güzel pistleri ile sporcularında odak noktası.Fransa’da yaşayan ve olimpiyat yarışlarına hazırlanan ampute milli sporcu Mehmet Çekiç, Erciyes dağında kampa girdi.  8 yıl önce kaza geçirdiğini ve kazadan dolayı dizinde Protez ve diz altı ampute olduğunu ifade eden Çekiç, geçirdiği kazadan sonra kayağı profesyonelleştirdiğini belirtti. Ayrıca Çekiç,  “Önceden bir turist gibi kayağa yılda bir giderdik, fazla eğitim görmeden pistte bir o yana bir bu yana kayardık. Şuan tam yarış dönemi, Hollanda, İsviçre, Fransa, Avusturya derken bunlara başladık. Şimdi önümüzde İran, Hırvatistan, Slovakya derken devam edecek. Şuanda bizim amacımız puan kazanmak. Ne kadar puan kazanabilirsek o kadar önden çıkabileceğiz. O yüzden bu müsabakalarda genelde ortalarda bir derece alıyoruz. 30 yarışçı varsa 12 veya 13’lerde bir yer alıyoruz. Kampta çalışa çalışa bunları düzeltmeye ve daha önlerde yer almaya çalışacağız” şeklinde konuştu.

Paralimpik kayakçı olan Çekiç, Soçi’de kazanamadığı Paralimpik kayakçı madalyasını Güney Kore’nin PyeongChang kentinde 9-18 Mart’ta düzenlenecek olan şampiyona’yı kazanmak istediğini belirtti.

Kayseri’nin incisi Erciyes’in muhteşem bir kayak merkezi olduğunun altını çizen Çekiç, “Erciyes çok güzel bir kayak merkezidir. Biz Fransa’da tatil yapmıyoruz direk buraya gelerek tatil yapıyoruz. Çünkü pistleri çok güzel, görüyorsunuz ki her şey var. Bizim için daha güzel oluyor. Fransa’da tatil çocukların tatili olduğu için ve kışın çok fazla kalabalık olduğu için kayamıyoruz. Burada tatiller çok farklı olduğu için burada rahat ediyoruz” dedi.

 

İlginizi Çekebilir

Polis memurunun cenaze töreninde duygulandıran feryat: Baba bizi bırakma

Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden polis memuru için emniyette tören düzenlendi. Törende merhum polisin üçüz çocuklarının "Baba bizi bırakma" feryadı ise duygusal anlar yaşattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir