Kayseri Haber / Kayseri / Okuma hasretini dindirmek için öğrencilere ev bağışladı

Okuma hasretini dindirmek için öğrencilere ev bağışladı

Kayseri’deki bir hayırsever, kendisinin okumak istediğini ama maddi imkansızlıklardan dolayı okuyamadığını bu yüzden de okuyan insanlara yardım edip okuma hasretini dindirmek için Kızılay’a ev bağışladı. Yıllardır biriktirdiği para ile ev alan hayırsever aldığı evi, Türk Kızılay’ına bağışladı evin kirasının öğrencilere verilmesini isteyen hayırsever Kızılay çalışanlarını gözyaşlarına boğdu. İsmini açıklamak istemeyen hayırsever ”Ben okuyamadım onlar okusunlar” dedi.
Olayın ardından Türk Kızılayı Talas Şube Başkanı Ünal Yüksel gazetecilere vermiş olduğu röportajda, “Hayırseverimiz bize müracaat ettiklerinde çok duygulanmıştık. Hayırseverimizin ekonomik durumunun çok iyi olmamasına rağmen geçmişte yaşamış olduğu okuma arzusunun bir türlü gerçekleştirememiş ve yıllar sonra okuma arzusunu nasıl gerçekleştiririm diye düşünmeye başlamış. Evi bağışlayan hayırseverimiz 80 yaşında. Biz amcaya sorduğumuzda ‘Oğlum ben okuyamadım ve içimdeki okuma arzusu beni hep rahatsız etti. Ben okuyamamışsam okuyan insanlara yardım etmek istiyorum’ dedi. Amcamız burayı Türk Kızılayı’na bağışlayarak buradan gelen kira gelirleri ile geleceğimizin neslini oluşturacak öğrencileri okutmamızı istedi. Biz bu teklifi duyunca çok duygulandık. Bizler Türk Kızılayı Talas Şubesi olarak biz bu evi kiraya vereceğiz ve elde ettiğimiz kira bedelleri ile en az ihtiyaç sahibi 2 tane öğrencimizin okumasına ve onlara burs vereceğiz” şeklinde konuştu.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir