Kayseri Haber / Gündem / OHAL 3 Ay Daha Uzatıldı!

OHAL 3 Ay Daha Uzatıldı!

Bu karar göz önünde bulundurularak Çarşamba saat 01.00’den itibaren OHAL’in 3 ay uzatılmasına yönelik yazıyı kaleme aldı ve Bakanlar Kurulu kararı imzaladı. Konu TBMM’ye gelecek ve onayıyla birlikte 3 ay daha uzayacak.

Bakanlar Kurulu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında bir araya geldi. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki toplantı, saat 22:30’da başladı ve 1 saat 15 dakika boyunca devam etti.

%85’in üzerinde bir katılımla vatandaşların demokrasiyi sahiplenmesinin önemine değinen Kurtulmuş, Türkiye’nin son derece olgun, demokratik olarak gelişim göstermiş bir seçim kampanyasını geride bıraktığını ve bu kampanyaya evet , hayır oyu verenlerin olduğunu, bireysel olarak kanaatlerini açıklayanların olduğunu, son derece olgun, keyifli ve barışçıl bir şekilde kampanya sürecini tamamladıklarını aktardı.

Sandık günü hem sandık başındaki güvenlik sorunsalı, hem oyların her sandığın mutlaka sonuçları alarak YSK ve il seçim kurullarına bildirmesiyle beraber tüm sandıklar güvenli bir şekilde merkezlere ulaştırılmış ve erken saatlerde seçim sonuçları açıklanmıştır. Bunların hepsinin üstünde bu kadar önemli ve kapsamlı reformun millet iradesiyle yapılmış olmasının olduğunun altını çizdi.

Numan Kurtulmuş OHAL ile İlgili;”MGK kendi uhtesinde olan OHAL’in uzatılmasıyla ilgili konuda Bakanlar Kurulu’na tavsiye kararında bulundu. Bu karar ele alınarak Çarşamba saat 01.00’den itibaren OHAL’in 3 ay uzatılmasıyla ilgili yazı kaleme alındı ve Bakanlar Kurulu kararı imzalandı. Konu TBMM’ye gelecektir ve onayıyla 3 ay daha uzatılacaktır” dedi

İlginizi Çekebilir

Bildirt Web Push Notification ile Türkiye’de Sektörde İlk Oldu!

Web site ve uygulama sahiplerini yakından ilgilendiren bir konu olan Push notification sistemiyle ilgili, Bildirt'ten harika bir adım geldi. Bildirt kurucusu Murat Say hem konuyla ilgili, hem de Bildirt'le ilgili açıklamalar yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir