Kayseri Haber / Eğitim / Öğretmenlik Mesleğinin Eski Saygınlığına Kavuşturulması İsteniyor!

Öğretmenlik Mesleğinin Eski Saygınlığına Kavuşturulması İsteniyor!

Yeşilhisar’da yapılan toplantıya, Eğitim Bir Sen Kayseri 1 No’lu Şube Başkanı Aydın Kalkan, yönetim kurulu üyeleri ve ilçe temsilcileri katılım gerçekleştirdi. Ev sahibi olan Yeşilhisar İlçe Temsilcisi Özay Besim, ilçelerinde eğitimcileri misafir etmekten çok büyük mutluluk ve gurur duyduğunun altını çizdi.

Eğitim – öğretimin problemlerinin yerinde tespit edilmesinin çok büyük önem arz ettiğini aktaran Besim’e, toplantıda konuşma yapan Kalkan, önceliklerinin eğitimin kalitesi artırmak olduğunu iletti. Eğitimde kalite için eğitimcilerin ve tüm eğitim çalışanlarının kendini güvende ve rahat hissetmesinin gerekli olduğunu ileten Kalkan, Kendilerinin MEB’den, müsteşardan, valilerden, eğitim yöneticilerinden, öğretmene destek verecek demeç ve uygulamalar beklemekte olduklarına değindi.

Öğretmenler ve eğitim çalışanlarının araştırmayı, kendilerini geliştirmeyi ve uzmanlaşmayı istediklerini aktaran Kalkan, 147 öğretmen şikayet hattını, her önüne gelenin öğretmeni şikayet etmesini, her şikayette soruşturma açılmasının kesinlikle istenmediğini iletti.

Öğretmenlerinin rahat bırakılıp, işlerinin yapılmasına yardımcı olunmasını isteyen Kalkan, kendilerinin eğitimci olduğunu ve kimsenin asla şamar oğlanı olmadığını, öğretmenlere saygı ve sevgi beklediklerini aktardı. 2017 yılı Ağustos ayında Toplu sözleşme görüşmeleri kapsamında özlük beklentileriyle birlikte itibarın ve saygınlığın peşinde olunacağını belirten Kalkan, Yeni dönemde yeni Türkiye’de yeni bir eğitim anlayışının planlanması  gerektiğini vurguladı.

Toplantı istişare yapılmasıyla birlikte sona erdi.

İlginizi Çekebilir

Recep Bebek Yaşama Tutunmak İçin Yardım Eli Bekliyor!

Kayseri'de Örs ailesinin evlendikten 15 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle kucaklarına aldıkları Recep bebeğin böbrek üstü kanser hastalığı nüksetti. Recep bebek, kanseri yenmek için yardım eli bekliyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir