Kayseri Haber / Eğitim / Öğrenciler Dünyadaki Lider Üniversiteleri Gezdi!

Öğrenciler Dünyadaki Lider Üniversiteleri Gezdi!

Öğrenciler turda dünya lideri olan Harvard gibi üniversiteleri ziyaret etti ve çalışmalarını ABD’de devam ettiren Türk bilim insanı Canan Dağdeviren ile bir araya geldiler.

İELEV Akademik Kurulu Başkanı Prof. Dr. Erhan Erkut eşliğinde gerçekleştirilen turda, çoğunluğu İstanbul Erkek Lisesi ve İELEV Özel Lisesi’nin oluşturduğu 18 kişilik öğrenci grubu, dünyanın en iyi üniversiteleri arasında bulunan Massachusetts Teknoloji Enstitüsü (MIT), Harvard Üniversitesi, Boston Üniversitesi, Boston College ve Berklee College’e ziyaret düzenledi.

Turda üniversite ziyaretlerinin yanında aynı zamanda MIT Entrepreneurship, Cambridge İnovasyon Merkezi ve MassChallenge gibi girişimcilik ve kuluçka merkezlerini de ziyaret düzenlendi. Öğrencilik girişimcilik, startup ve inovasyon konuları dahilinde seminerlere katılım gerçekleştirdi. Aynı zamanda Canan Dağdeviren gibi başarılı genç akademisyen ve girişimcilerle tanışma fırsatı yaşadılar.

Turun organizatörü Prof. Dr. Erhan Erkut ise gezinin öğrencilerinin ufuklarında açılma yaşamasına büyük etki verdiğini iletti. Gezinin planlandığı gibi hiçbir aksilik çıkmadan tamamlandığını dile getiren Erkut, çok iyi gittiğini, planlanan her şeyi eksiksiz yapmalarının yanı sıra planlamadıklarını da yapmak durumunda kaldıklarını güler yüzle söyledi.

Tura katılan öğrencilerin kendince hepsinin hayatının değiştiği düşüncesinden bahseden Erkut, çok sayıda değerli insanla tokalaştıklarını, çok önemli yerleri gözleriyle canlı gördüklerini iletirken, gençken birilerinin de kendisini böyle gezdirmesini çok istediğini kaydetti. Programın çok güzel olduğunu vurgulayan Erkut, her sene bu programı yapmalı olduklarını düşündüklerini iletti. Programın ilerleyen yıllarda daha gelişim göstereceğinin de altını çizdi.

İlginizi Çekebilir

Rektöre Batmaz soruşturması

Erciyes Üniversitesi Rektörü Muhammet Güven ve yardımcısı Murat Doğan hakkında "FETÖ üyesi olmak" suçundan soruşturma başlatıldı. Dosyada, Güven'in FETÖ'nün sivil imamlarından Kemal Batmaz'ın ağabeyi Şakir Batmaz sayesinde rektörlüğe seçildiği bilgisi yer aldı. Seçim süreciyle ilgili tanık ifadeleri de dosyaya girdi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir