Kayseri Haber / Asayiş / Nuriye Gülmen ve Semih Özakça Tutuklandı!

Nuriye Gülmen ve Semih Özakça Tutuklandı!

Kanun Hükmünde Kararname ile görevlerinden ihraç edilen Nuriye Gülmen ve Semih Özakça, açlık grevinin 75.gününde polis tarafından gözaltına alınmalarıyla birlikte çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandılar.

Olağanüstü hal çerçevesinde çıkarılan KHK ile görevlerinden ihraç edilen ve işlerine dönmek amacı güderek açlık grevine başlayan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça, nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklandı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Silahlı Terör Örgütü üyeliği suçlamasıyla birlikte gözaltına alınan Gülmen ve Özakça, Ankara Emniyet Müdürlüğünde yapılan ifade işlemleriyle birlikte Ankara Adliyesi’ne sevk edildi.

Soruşturmayı devam ettiren cumhuriyet savcısına ifadelerini veren şüpheliler, tutuklanma talebiyle birlikte nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi. Hakimlik, şüpheliler hakkında silahlı terör örgütü üyeliği sebebiyle tutuklama kararı verdi.

Gülmen ve Özakça, Kızılay Yüksel Caddesi sınırlarında başlattıkları açlık grevine, İçel Sokak’ta bulunan bir evde devam ederken, silahlı terör örgütü üyeliği suçlamasıyla birlikte haklarında gözaltı kararının alınmasıyla polis tarafından gözaltına alınmıştı.

Gözaltının ardından protesto yapan bir grup da polis ekiplerinin yaptığı çok sayıda uyarıya rağmen dinlemeyince, polis ekiplerinin müdahalesiyle karşı karşıya kaldı. Polislerin protestoculara böyle bir müdahale yapmasından dolayı da 3 CHP’li vekil oturma eylemi düzenlemişti.

İlginizi Çekebilir

Recep Bebek Yaşama Tutunmak İçin Yardım Eli Bekliyor!

Kayseri'de Örs ailesinin evlendikten 15 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle kucaklarına aldıkları Recep bebeğin böbrek üstü kanser hastalığı nüksetti. Recep bebek, kanseri yenmek için yardım eli bekliyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir