Kayseri Haber / Gündem / Necmettin Erbakan İçin Fotoğraf Sergisi ve 1000 Hatim

Necmettin Erbakan İçin Fotoğraf Sergisi ve 1000 Hatim

Eski Başbakanlardan olan merhum Necmettin Erbakan için Kayseri’de bir fotoğraf sergisi açıldı. Erbakan’ın ruhuna 1000 hatim armağan edildi.

Anadolu Gençlik Derneği Kayseri Şube Başkanı Avukat Vacit Kip, ölümünün 6.yıl dönümünde Necmettin Erbakan’ı çeşitli etkinliklerle anmakta olduklarını belirtti.

Kip, Erbakan’ı tarihin tekerrür ettiğini ve kıymetinin vefatından sonra anlaşılmaya başlandığını aktardı. Vefat etmeden önce Erbakan’ın genel başkanlığını yapmış olduğu Saadet Partisi’nin %2,5 oy aldığını belirten Kip, günümüzde hangi görüşten insan olursa olsun, Erbakan’ın ne kadar ferasetli bir lider olduğunu ve devlet adamlığı rolünde mükemmel durduğunu, tam bir nezaket timsali olduğunu ve daha çok fazla özelliğini söylediklerini belirtti.

Ülke tarihinde çok önemli bir rol oynayan ve tarih kitaplarında çok güzel yeri olan Necmettin Erbakan’ın asla silinmesi mümkün olmayan bir iz bıraktığını ve 6 yıl önce hayata veda ettiğini açıklayan Kip, artık Erbakan’ın, Milli Görüşcüler’in değil, hangi görüşte olursa olsun tüm Türkiye’nin saygı duyduğu bir insan olduğunu belirtti.

Erbakan’ın hayatını siyonizmle mücadeleye adadığını ve kendilerinin de Erbakan’ın yolundan ilerledikleri için her türlü fedakarlığı bu yolda yapacaklarına emin olunmasını istedi.

Cumhuriyet Meydanı’nda açılan ve 2 gün boyunca gezilebilecek olan sergide yalnızca fotoğrafların bulunmadığını, eş zamanlı olarak sergide Necmettin Erbakan’ın ünlü sözlerininde bulunduğunu aktaran Kip, bu yıl içerisinde Kayseri’de Erbakan ruhuna 1000’den fazla hatim okunduğunu belirtti.

Bu hatimlerin yarın akşam namazından sonra Hunat Cami’sinde dualarının yapılacağını bildirdi.

İlginizi Çekebilir

Bildirt Web Push Notification ile Türkiye’de Sektörde İlk Oldu!

Web site ve uygulama sahiplerini yakından ilgilendiren bir konu olan Push notification sistemiyle ilgili, Bildirt'ten harika bir adım geldi. Bildirt kurucusu Murat Say hem konuyla ilgili, hem de Bildirt'le ilgili açıklamalar yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir