Kayseri Haber / Ekonomi / Mustafa Çelik: Heba Edilmeyen Vergi, Gönüllülükte Artış Yaşattı!

Mustafa Çelik: Heba Edilmeyen Vergi, Gönüllülükte Artış Yaşattı!

Vergi Dairesi Bakanı Ahmet Günçavdı, 22 Şubat – 28 Şubat vergi haftası sebebiyle Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’i makamında ziyaret etti. Ziyaret kapsamında verginin gönüllülük esası üzerinde toplanmasının ne denli önemli olduğu konuşuldu.

Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’e ziyaret düzenleyen Kayseri Vergi Dairesi Başkanı Ahmet Günçavdı, hafta boyunca halkta vergi bilincinin oluşması adına etkinlikler düzenleyecek olduklarının altını çizdi. Günçavdı, düzenleyecek oldukları etkinlikler aracılığıyla verginin ne denli önemli olduğunu ve bu kapsamda gönüllülük esası kapsamında toplanmakta olduğunu herkese anlatacak olduklarını belirtti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’de verginin zorla alınmakta olan bir şey olmadığını ve gönüllü olarak verilen bir bedel olduğunun anlatılmasının ne denli önemli olduğunu aktardı. Toplanmakta olan vergilerin kimsenin cebine girmediğini ve amacı dışında kullanılmadığını herkesin bilmesi gerektiğini belirten Başkan Çelik, son 15 yıl içerisinde yapılan çalışmalarla insanların vergisinin heba edilmediği görülmektedir dedi. Vergilerin, vatandaşlara hizmet olarak dönemesiye birlikte verginin gönüllü olarak verilen bir para olduğunun altını çizdi.

Toplanan vergilerin bir kısmının kendilerine geldiğini aktaran Çelik, bu vergileri doğru ve yerinde projeler için kullandıklarını belirtti. Yatırımlar için sadece verginin yetmediğini aktaran Çelik, kendi kaynaklarını verginin üzerine koyup yatırımlar gerçekleştirdiklerini belirtti.

Ziyaret kapsamında Vergi Dairesi Başkanı Ahmet Günçavdı, Başkan Mustafa Çelik’e Vergi Haftası Rozetini takdim etti ve taktı.

İlginizi Çekebilir

Polis memurunun cenaze töreninde duygulandıran feryat: Baba bizi bırakma

Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden polis memuru için emniyette tören düzenlendi. Törende merhum polisin üçüz çocuklarının "Baba bizi bırakma" feryadı ise duygusal anlar yaşattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir