Kayseri Haber / Gündem / Mustafa Çelik, Cem Evi’nde “Kavut” Yemeğine Katıldı!

Mustafa Çelik, Cem Evi’nde “Kavut” Yemeğine Katıldı!

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Hacı Bektaş-ı Veli Derneği aracılığıyla Kayseri Cem Evi’nde düzenlenen Kavut Yemeğine katılım gerçekleştirdi. Değerlerin korunmasından dolayı mutlu olduğunu ve bu durumdan çok büyük derecede memnuniyet duyduğunu aktaran Çelik, Yolun aynı yol olduğunu, Hacı Bektaş’ın dediği bir sözden örnek vererek, iki tarafın yolununda ilim, irfan ve insanlık sevgisi üzerine olduğunu aktardı. Bu düşünceyle çalıştıklarını belirten Çelik, birlik ve beraberlik içerisinde hizmet üretimi yapmaya devam edeceklerini aktardı.

Hızır ayı içerisinde 3 gün oruç tutan ve cem yapan Aleviler, kurbanlar kesip bir çeşit helva olan Kavut yemeğini de pişirerek, bu yemeğe Mustafa Çelik’i davet ettiler. Hacı Bektaş-ı Veli Derneği aracılığıyla düzenlenen söz konusu yemeğe Başkan Çelikle birlikte AKP İl Başkanı Hüseyin Cahit Özden’de katılım gerçekleştirdi.

Yemekte konuşma gerçekleştiren Kayseri Hacı Bektaş-ı Veli Derneği ve Vakfı Başkanı Sadık Genç, Kayseri Cemevi ile alakalı değerlendirmelerde bulundu. Kayseri dışında şehirlerden ziyaret amaçlı geldiklerini ve her bir noktasına hayranlıkla baktıklarını belirten Genç, Gelenlerin söylediği sözün genelde ” Böyle bir külliyeyi Türkiye’de görmedik” olduğunu belirtti.

Bu şekilde bir yapının nasıl yapıldığını sorduklarını aktaran Genç, cevap olarak Belediyenin katkılarıyla cevabını verdiklerini belirtti. Kayseri’nin biraz daha muhafazakar bir şehir olarak dillerde olduğunu belirten Genç, Kayseri’de yıllardır hiçbir zaman ne dışlandıklarını ne de başka bir hoşgörüsüzlük gördüklerini iletirken, Çok rahat bir şekilde ibadetlerini yapabildiklerinin de altını çizdi.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir