Kayseri Haber / Ekonomi / MÜSİAD Tarafından “Gelecek Senin Sahip Çık” Toplantısı Düzenlendi!

MÜSİAD Tarafından “Gelecek Senin Sahip Çık” Toplantısı Düzenlendi!

Toplantı kapsamında konuşma gerçekleştiren MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak, döviz kuruna yönelik, yüksek ve düşük her türlü döviz kurundan etkilenilmiş olduğunu ve bu kapsamda hala o etkilerin devam ettiğini aktardı. Kendilerini asıl etkileyenin söz konusu değerden daha fazla , dövizin nereye gideceğini bilmediklerini belirtti.

Bir otel kapsamında yapılan toplantıya katılım gerçekleştirenler arasında MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, MÜSİAD Kayseri Şube Başkanı Nedim Olgunharputlu, MÜSİAD üyeleri ve davetliler vardı.

Toplantıda açılış konuşmasında bulunan Genel Başkan Olpak, iş dünyasını temsil etmekte olduklarını aktararak, Ekonominin vücudun kan dolaşımı gibi olduğunu ve kan dolaşımının sağlığının göstergesi nasıl nasıl vücut sağlığını temsil ederse, ekonomi de o şekilde ülkenin sağlık durumunu gösterir tespitinde bulundu.

Kendisine döviz kuru tahmini sorusunu yönelttiklerini aktaran Olpak, günümüze kadar hiçbir döviz tahmininde bulunmadığının altını çizdi. ABD üzerinde 18 Yıl FED Başkanlığı yapan, eski başkanı hatırlattı ve onun söylediği ‘Merkez Bankası başkanına hata yaptırmak isterseniz döviz tahmininde bulundurun’ cümlesine değindi. Dünya dövizine yön veren bu insanın bu lafı söylediği halde, kendilerinin tahminde bulunmasının saçma olduğunu aktaran Olpak, Aşırı değerli veya aşırı değersiz bir TL’nin getirdiği sıkıntıları herkesin bildiğini aktardı.

İlginizi Çekebilir

Polis memurunun cenaze töreninde duygulandıran feryat: Baba bizi bırakma

Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden polis memuru için emniyette tören düzenlendi. Törende merhum polisin üçüz çocuklarının "Baba bizi bırakma" feryadı ise duygusal anlar yaşattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir