Kayseri Haber / Kayseri / MTTB Kayseri Şube Başkanı Akın Kaya: “Anayasa Değişikliğini Faydalı Buluyoruz”

MTTB Kayseri Şube Başkanı Akın Kaya: “Anayasa Değişikliğini Faydalı Buluyoruz”

MTTB Kayseri Şubesi, yapılacak olan söz konusu anayasa değişikliği için bir basın açıklaması düzenledi. Şehir meydanında yapılan basın açıklamasında konuşma gerçekleştiren MTTB Kayseri Şube Başkanı Akın Kaya, yönetimde kararlılık, siyaset kurumunda işlerlik ve ülkenin geleceği için kendi başına söz söyleyebilmesi adına yapılan anayasa değişikliğini tamamen faydalı bulduklarını vurguladı.

10 yılda bir işlevselliğini kaybeden siyaset kurumunun sebebiyet vermiş olduğu maddi ve manevi krizin asıl sebebinin, hiç şüphe etmeden söylenebilir olduğunu, koalisyon dönemlerinin istikrarsız yönetimleriyle parlamenter sistemin hiç rasyonel olmayan uygulamaları olduğunu aktardı.

Söz konusu sistemin süregelen uygulamaların, Türkiye’yi potansiyel krizler, koalisyonlar ve darbeler ülkesi haline getirmiş olduğunu aktaran Kaya, Üstelik bununla beraber gerçekleştirilmiş olan her darbenin ülkenin demokrasi tarihine derin yaralar açmış olduğunu, darbeden dolayı yaşanan krizlerin ise Türkiye’yi çok derin uçurumlara itmiş olduğunu aktardı.

Bunun sistem sorunu olduğunu iddia eden Kaya, Mevcut olarak bulunmakta olan sistemin çıkmaz sokaklarının, Türkiye üzerinde çıkarları olan şer odakları ve yerli vesayet odaklarına cesaret verdiğini belirtti. Türkiye’nin mevcut sistemi değiştirme konusunda çok önemli bir noktaya gelmiş olduğunu belirten Kaya, 16 Nisan’da sandık başına gidilecek olduğunu belirtti

İlginizi Çekebilir

Recep Bebek Yaşama Tutunmak İçin Yardım Eli Bekliyor!

Kayseri'de Örs ailesinin evlendikten 15 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle kucaklarına aldıkları Recep bebeğin böbrek üstü kanser hastalığı nüksetti. Recep bebek, kanseri yenmek için yardım eli bekliyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir