Kayseri Haber / Gündem / Mobilya Fuarı Referandum Sonrası Açılıyor!

Mobilya Fuarı Referandum Sonrası Açılıyor!

Basın toplantısına, TÜYAP Anadolu AŞ Bölge Başkanı Gökalp Gökdemir, Kayseri Sanayi Odası Başkanı Mehmet Büyüksimitçi, Kayseri Ticaret Odası Başkanı Mahmut Hiçyılmaz ve Başkan Yardımcısı Celal Hasnalçacı, Kayseri Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ahmet Övüç,Kayseri Mobilya Sanayicileri Derneği Başkanı Yakup Deveci  katılımlarını gerçekleştirdi.

Fuar kapsamında, mobilyacılık sektörünün ileri gelen aktörlerinin birbirinden yeni tasarım ve modellerini beğeniye sunacak olduklarını aktaran Alagöz, ziyaretçi kitlesinin mobilya satıcısı, distribütörü, mobilya işiyle profesyonel anlamda ilgilenen iş insanlarından oluştuğunu belirtti.

Lübnan, Tunus, Irak, İran, Gürcistan ve Rusya üzerinden 200 kişiden fazla yabancı ziyaretçinin de alım heyeti çerçevesi dahilinde fuara bir ziyaret düzenleyecek olduğunu ileten Alagöz, Yabancı ziyaretçilerin Kayseri’de sadece mobilya sanayinin yeni bağlantılar kurması ve bununla birlikte ihracat işleriyle sınırlı kalmayacağının altını çizdi.

Birbirinden farklı ülkelerden gelen söz konusu ziyaretçilerin, Kayseri’nin günlük yaşamına hareket katmasını beklediklerini aynı zamanda, bölge turizminin tanıtılması, Kayseri misafirperverliğinin vurgulanarak turizme gelişme yaşatma ve çeşitlendirilmesi bakımından da son derece önem teşkil ettiğini iletti.

Geçen yıl yapılan fuara toplam olarak 53.000 profesyonel ziyaretçinin katılım gerçekleştirdiğini aktaran Alagöz, fuarın Türkiye markası halini almış olan Kayseri mobilyasının, uluslararası bir marka haline gelebilmesi açısından çok büyük öneminin olduğunu iletti.

Alagöz, tüm Kayseri halkını, 19 – 23 Nisan tarihleri arasında Kayseri Dünya Ticaret Merkezi’nde yapılacak olan Mobilya Fuarı’na beklemekte olduklarını vurguladı.

 

İlginizi Çekebilir

Bildirt Web Push Notification ile Türkiye’de Sektörde İlk Oldu!

Web site ve uygulama sahiplerini yakından ilgilendiren bir konu olan Push notification sistemiyle ilgili, Bildirt'ten harika bir adım geldi. Bildirt kurucusu Murat Say hem konuyla ilgili, hem de Bildirt'le ilgili açıklamalar yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir