Kayseri Haber / Eğitim / Minik Eller Tarihiyle Bir Araya Geldi!

Minik Eller Tarihiyle Bir Araya Geldi!

Anaokulu ve ilk okul öğrencilerine ilişkin gezi programları çerçevesinde çocuklara Selçuklu Uygarlığı Müzesi ve Kayseri Lisesi Milli Mücadele Müzesi’nin tanıtımı gerçekleştiriliyor.

Kayseri’de bulunan ana okul ve ilkokul öğrenci her hafta Selçuklu Uygarlığı Müzesi ve Kayseri Lisesi Milli Mücadele Müzesi’ni gezerek tarihle bir araya geliyor. Büyükşehir Belediyesi kültür sanat etkinlikleri kapsamında gerçekleşen etkinlikte çocuklara çok daha küçük yaşlarda tarihi ve müze bilinci aktarılıyor.

Bu çerçeve dahilinde Esenler Mumcular İlkokulu öğrencileri Selçuklu Uygarlığı Müzesi’ne bir ziyaret düzenledi. Müzeyi gezerek Selçuklu Dönemine yönelik bilgi alan çocuklar ardından müzede bulunan Çocuk Atölyesi’nde kendilerine hediye olarak verilen Minik Eller Tarihiyle Buluşuyor adında ki boyama kitabını boyadılar ve tarihlerine bir kez daha bu kapsamda sevgi beslediler.

Müze bilincinin, küçük yaşta Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından küçük çocuklara aşılanma çalışmaları, tarihçileri çok büyük ölçüde memnun ederken, çocuklara eğlenceli bir şekilde tarih sevgisi aşılamaktan bu projede emeği geçenler ve çocuklarda çok mutlu.

Programlarına büyük bir hızla devam eden Büyükşehir Belediyesi, ilkokul ve anaokuluna yönelik eğitim çalışmalarında hız kesmiyor. Trafik, eğitim, sevgi ve saygı, tarih bilinci konularında eğitim veriyor.

İlginizi Çekebilir

Recep Bebek Yaşama Tutunmak İçin Yardım Eli Bekliyor!

Kayseri'de Örs ailesinin evlendikten 15 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle kucaklarına aldıkları Recep bebeğin böbrek üstü kanser hastalığı nüksetti. Recep bebek, kanseri yenmek için yardım eli bekliyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir