Kayseri Haber / Eğitim / Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Cerablus’a 10 Tır Eğitim Malzemesi Gönderildi!

Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Cerablus’a 10 Tır Eğitim Malzemesi Gönderildi!

Kayseri Organize Sanayi Bölgesinde yer almakta olan Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi kapsamında düzenlenen töreni, Kuran-ı Kerim okunmasıyla birlikte başladı. Törenin açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı, 10 Tır dolusu malzemeyi toplamakta emeği ve çabası bulunan tüm öğrenci, veli ve kurumlara büyük teşekkürlerini ileterek, Suriyeli çocukların Türk Eğitim Sistemine alışması ve uyum sağlayabilmesi projesi çerçevesinde Mardin’de yapılan toplantıda Kayseri, Suriye’nin Cerablus şehriyle kardeş ilan edilmişti ve bu kapsamda gönüllük esası ve hükmü çerçevesinde  yardım kampanyası düzenlendiğinin altını çizdi.

Bu istek beraberinde Vali Süleyman Kamçı himayesinde, İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak tamamen okul, öğrenci, veli ve kurumların katkılarıyla birlikte 28.693 adet öğrenci kırtasiye seti, 1.234 adet tekli öğrenci sırası, 44 adet çiftli öğrenci sırası, 213 adet yazı tahtası, 54 adet öğretmen masası, 19 adet sınıf dolabı, 138 adet sınıf panosu, bin 25 adet çöp kovası, bin 500 kilo plastik duvar boyası, 25 adet 500 litrelik su deposu olmak üzere 10 tır tamamen dolduruldu.

Aynı zamanda okul aile birlikleri tarafından su deposu, inşaat boyası ve okul çanta malzemeleri tarfında kardeş şehir Cerablus’a teslim edilmek üzere Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne gönderildiğini belirtti. Kısa süre içerisinde yürütülmekte olan bu kampanyaya verilen desteklerin kendilerini çok büyük ölçüde mutlu ettiğini aktaran Elmalı, Şu anda ellerinde bulunmakta olan fazla sıra ve masaların tamamını 2.bir tık ile Cerablus’a göndermek üzere Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne gönderdiklerinin altını çizdi.

İlginizi Çekebilir

Polis memurunun cenaze töreninde duygulandıran feryat: Baba bizi bırakma

Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden polis memuru için emniyette tören düzenlendi. Törende merhum polisin üçüz çocuklarının "Baba bizi bırakma" feryadı ise duygusal anlar yaşattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir