Kayseri Haber / Siyaset / MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın Açıkladı!

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın Açıkladı!

Milliyetçi Hareket Partisi Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Kongrelerin, teşkilatların tekrardan vücut bulup güç kazanmasının yanında, FETÖ’nün kir bulaştırdığı siyasi atmosferden tamamen temizlenme, partinin dokusunu temizleme ve ayıklama hamlesi niteliğinde gerçekleşmelidir açıklamasında bulundu.

Yalçın, yaptığı söz konusu yazılı açıklamada, MHP camiasına ilişkin operasyonlardan birinin 2011 yılının mart ayında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, FETÖ’nün faaliyetlerinin durdurulmasına dair açıklamasından sonra başlatıldığını iletti.

Bölücü fitne ve fücur güruhunun o tarihten itibaren medyadaki imkanlarını kullanarak, MHP aleyhinde algı oluşturma  çabasına girmekte olduğuna değinen Yalçın, yargı siyaset kurumu ve askeriye dahil, devlet kurumlarına yerleştirdiği elemanları aracılığıyla Milliyetçi Hareket Partisi’ne ilişkin yıkım süreci ve gayrinizami savaş başlattığını iletti.

FETÖ’nün bir yandan da siyasetin çeşitli kesimlerine ve MHP’ye sızan unsurlarıyla MHP’yi içeriden çökertme ve ele geçirme operasyonlarına giriştiğine dikkat çeken Yalçın, ancak MHP camiası ve Milliyetçi Hareket Partisinin, bu karanlık ve kahpece yapılan teşebbüsleri, büyük bir tesanüt ve göz açıklığıyla savuşturduğunu, hainlere kendini onların yarattığı seraba kaptıran ayrık otlarını temizlemek üzere harekete geçtiğini vurguladı.

Yalçın, Bahçeli’nin MHP’nin, 2016 yılının ocak ayında olağan kongre takvimini kamuoyuna deklare etmesinin aynı arınma sürecinin devamı olduğunun altını çizdi.

İlginizi Çekebilir

“Memduh Boydak, FETÖ’nün yarım kalan yemeğini FETÖ’nün kaşığıyla yedi”

Ünlü iş adamı FETÖ’nün Kayseri'deki örgüt şeması mahkemeye verdi. Tutuklu sanık Ahmet M.’nin etkin pişmanlıkta bulunduğu ifadeleri kapsamında tahliyesine karar verildi, duruşması Mart ayına erteledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir