Kayseri Haber / Ekonomi / Memur ve Emekli Maaşlarında Temmuz Zamı Tamamen Netleşti!

Memur ve Emekli Maaşlarında Temmuz Zamı Tamamen Netleşti!

Memurlara ve emeklilere uygulanacak olan 2017 Temmuz zammı 03.07.2017 Pazartesi günü tamamen netleşecek ve zam konusunda son nokta koyulacak. 6 aylık enflasyon oranları; SSK ve Bağ – Kur emeklilerinin zam oranını, memurların ve memurluktan emekli olmuş bireylerin %4 oranında artışa ilaveten alacağı farkı tamamen netleştirecek.

Ortalama olarak 11.500.000 emeklinin, 3.000.000’u geçkin de memurun yer aldığı ülkemizde Temmuz ayında uygulanacak olan zam için geri sayım başlatıldı. 3 Temmuz 2017 Pazartesi günü, hem memurların hem de emekli bireylerin maaşlarında meydana gelecek olan artış tamamen netlik kazanacak ve detaylar paylaşılacak. Türkiye İstatistik Kurumu aracılığıyla açıklanacak olan Ocak – Haziran ayları arasında meydana gelen enflasyon verileriyle; SSK ve Bağ – Kur emeklileri Temmuz ayına yönelik zam oranını, memurlar ve memur emeklileri de %4 zamlarına olan eklenecek farkı öğrenecekler.

Ocak – Haziran dönemine ilişkin enflasyon yani TÜFE hangi oranda çıkarsa, SSK ve Bağ – Kur emeklilerinin Temmuz zammı tam olarak o kadar olacak. enflasyon eğer yapılan tahminlere göre %6,48 oranında meydana gelirse, emeklilerin maaşına bu oranda artış sağlanacak. Memurlar ve memur emeklilerine ise Ocak – Haziran dönemine ilişkin enflasyon, alınacak olan farkı gösterecek. %3’ü aşan bölüm enflasyon farkı olarak ön plana çıkacak. Ocak – Haziran dönemine yönelik enflasyon eğer %6,48 oranında çıkarsa, maaşlara %4’lük zammın üzerine aynı zamanda bir de %3,48’lik bir zam uygulanacak.

İlginizi Çekebilir

Alacak Verecek Davası Kanla Bitti!

Olayda bir can kaybı var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir