Kayseri Haber / Gündem / Memduh Büyükkılıç: “Milletimizin Başı Sağ Olsun”

Memduh Büyükkılıç: “Milletimizin Başı Sağ Olsun”

Şehit için düzenlenen törene katılımlarını gerçekleştiren, Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyük Kılıç, “Milletimizin Başı Sağ Olsun” diyerek, Türk milletinin, ülkeyi bölme arzusu yaşayanlara karşı göstermiş olduğu kararlığı ve inancı asla hiçbir gücün yıkamayacak olduğunu aktardı. Hangi terör örgütü, arkalarında hani güç mevcut olarak bulunuyorsa bulsun, kalleş ve alçak bir şekilde Türkiye’nin bölünmez olan bütünlüğüne kast etmekte olan düşmanların helak edilecek olduğunun altını çizen Memduh Büyükkılıç, şehit yakınlarına, “Sizlerin acısı, bizim acımızdır.” dedi. Acılarını yürekten paylaştıklarının altını çizen Büyükkılıç, vatan evlatlarının yine bu vatan için şehadet şerbetini içip, en güzel mevki şehitlik mertebesine ulaştığını aktardı.

Geride bırakılan en değerli varlıkları olan şehit yakınlarına, şehidin devlete, millete birer emaneti olduğunu belirtti. Şehit yakınlarına her saniye ve her dakika sahip çıkacak olduklarına değinen Memduh Büyükkılıç, ağlayan şehit yakınlarına baş sağlığı diledi ve ağlamamaları için teselli etti.

Tören kapsamında şehidin 2 yaşındaki oğlunun, babası toprağa defnedilirken asker selamıyla onu uğurlaması yürükleri burktu ve gözyaşlarını bir kez daha indirdi.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir