Kayseri Haber / Gündem / Memduh Büyükkılıç: “Kamu Mallarına Zarar Verenleri Uyarın”

Memduh Büyükkılıç: “Kamu Mallarına Zarar Verenleri Uyarın”

Melikgazi Belediye Başkanı Memduk Büyükkılıç, park, bahçe ve diğer sosyal ve spor alanlarında bulunan a’dan z’ye, küçüğünden büyüğüne bütün malzemelerin birer kamu malı olduklarını ve bu konuda kullanımlarına çok büyük ölçüde dikkat edilmesi gerektiğine vurgu yaptı.

Park ve bahçelerle sosyal alanlar da bulunmakta olan tüm lamba, bank, çöp konteynerleri, kamelyalar akla gelebilecek bütün malzemelerin hatta toprağa ekili çimin bile bir kamu malı olduğunun altını Çizen Büyükkılıç, Kamu mallarının vergiler aracılığıyla alındığını, kamu mallarının tüm ücretinin halk tarafından ödendiğini belirtti.

Bu kapsamda kamu malları üzerinde tüyü bitmemiş bir yetimin bile hakkının olduğunu aktaran Büyükkılıç, kamu mallarının özellikle korunması ve kollanması gerektiğini açıkladı. Parklarda bulunan oturma grupları, kamelyalar, banklar, çöp konteynerleri, lambalar, WC’lerde bulunan ayna, çeşme, lavabo tarzında bütün malzemelerin ayırt edilmeksizin kamu malı olduğuna ve vergiyle alındığına defalarca kez vurgu yaptı.

Bu binaların üzerine, boyayla yazılar yazmanın, sprey boyalarla yine resim çizmenin yasak olduğunu ve bunları temizlemek adına yine maddi sıkıntı çekilerek, harcama yapılarak yeni malzemeler alındığını belirtti. Her yıl bütçenin neredeyse %2’sinin park, bahçelerde kullanılan malzemelere ayrılmakta olduğunu belirten Büyükkılıç, kamu mallarına zarar veren küçükten büyüğüne herkesin uyarılmasını ve çocukların bu yönde eğitilmesini isteyerek gerekli durumlarda kolluk kuvvetlerine ihbar edilmesi gerektiğinin altını çizdi.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir