Kayseri Haber / Gündem / Memduh Büyükkılıç Açılan İş Yerlerine Yönelik Konuştu!

Memduh Büyükkılıç Açılan İş Yerlerine Yönelik Konuştu!

Kayseri’nin 555.000 nüfusu ile en kalabalık ilçesi olarak ön plana çıkan Melikgazi Belediyesi’nin gerçekleştirmiş olduğu yatırım ve hizmetlerden kaynaklanan her geçen gün planlı büyüme ve gelişmenin varlığına değinen Büyükkılıç, bunun en büyük göstergesinin ise yeni açılan AVM’ler olarak ön plana çıktığını kaydetti.

Melikgazi Belediyesi olarak yeni yollar inşa ettiklerini ifade eden Büyükkılıç, bununla birlikte parklar altına imza attıklarına da değindi. Sosyal ve Spor tesisleri yaptıkları noktasında duran Büyükkılıç, aynı zamanda bu hizmetlerle orantılı bir şekilde büyüme ve gelişmenin adresinin Melikgazi olduğunu iletti.

Büyükkılıç aynı zamanda, hızlı bir şekilde meydana gelen kentleşme beraberinde ticaretin büyüme içerisine girdiğini ve ekonomik refahlık seviyesinin artış gösterdiğini, bunun en büyük örneğinin ve kanıtının ise bölgelerde büyük ölçekli AVM’lerin hizmete açılması olduğunu sözlerine ekledi.

Birkaç yıl sonra bu tür AVM’lerinde bu bölgeler için yeterli olmayacağını ileten Büyükkılıç, Belediye olarak bu tür alanları her zaman çok yönlü denetlediklerini, Zabıta müdürlükleri aracılığıyla satışı yapılan ürünün fiyatını, son kullanma tarihini ve çalışanların sağlık karneleri gibi çok yönlü denetimleri belirli aralıklarla rutin bir şekilde yaptıklarını vurguladı.

Market ve işyerleri açılışına semt halkıyla birlikte gelerek bu marketin Kentsel Dönüşüm projesi çerçevesinde açılışının yapıldığını, bölgeler genelinde açılışlarını yapmış oldukları diğer iş yerleri ve marketlerin de kesinlikle tesadüf olmadığına değinen Büyükkılıç, açılaşa katılan çocuklara şeker ve çikolata armağan etti.

 

İlginizi Çekebilir

Recep Bebek Yaşama Tutunmak İçin Yardım Eli Bekliyor!

Kayseri'de Örs ailesinin evlendikten 15 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle kucaklarına aldıkları Recep bebeğin böbrek üstü kanser hastalığı nüksetti. Recep bebek, kanseri yenmek için yardım eli bekliyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir