Kayseri Haber / Gündem / Melikgazi’ye Beton Yollar Geliyor!

Melikgazi’ye Beton Yollar Geliyor!

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediyesi olarak yine bir ilk altına imza atarak, ilçe sınırları içerisinde beton yol uygulamasına gideceklerinin altını çizdi.

Beton yolların asfalta oranla %35 daha ucuz ve 2 kat daha uzun ömürlü olduğunu ileten Büyükkılıç, yerli hammadde ve yerli üretimle birlikte Türkiye’nin ekonomisine de katkıda bulunulacağını ve hizmet kalitesinde artışın meydana geleceği gibi aynı zamanda petrol gibi dışa bağımlı ekonomiye de artık son verileceğini iletti.

Melikgazi’nin coğrafi koşullarından dolayı farklı yol şartlarına sahip olmasının da beton yolların kullanımı açısından çok büyük önem taşıdığını aktaran Büyükkılıç, Özellikle ağır taşıt trafiğinin  yoğun seyrettiği ve sık sık bakım ve onarım yapılmak zorunda kalınan kırsal kesim ve eğimli yolların, beton yol uygulamasında başlangıç noktası olacağını belirtti.

Bu açıdan Melikgazi üzerinde beton yolların ilk Ağırnas, Gesi, Kıranardı ve Hisarcık gibi bölgeler üzerinde yapılacak olduğunu iletti. Yerli üretim sayesinde daha güçlü, daha dayanıklı ve maliyeti daha düşük olan beton yollar, asfalta göre daha fazla trafik yükü taşıyabiliyor, daha açık renkli olmasından dolayı ışık gereksinimi azalıyor.

Melikgazi Belediyesi olarak global dünya vizyonuyla birlikte beton yollar dönüşümünde Anadolu Belediyelerine örnek bir belediye olmak istediklerini ileten Büyükkılıç, Diğer ülkelere göz gezdirildiğinde herkesin kendi ülke ekonomisini düşündüğünü ve beton yolları çok uzun senelerdir kullandığını aktardı. Ardından ise beton yollara sahip çıkıp, kol kanat germenin Türkiye genelindeki bütün belediyelerin en temel sorumluluklarından birinin olması gerektiğini ileten Büyükkılıç, bu şekilde vatandaşın vergilerinin beton yollarla tekrardan ülke ekonomisine kazandırılacağını kaydetti.

İlginizi Çekebilir

Recep Bebek Yaşama Tutunmak İçin Yardım Eli Bekliyor!

Kayseri'de Örs ailesinin evlendikten 15 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle kucaklarına aldıkları Recep bebeğin böbrek üstü kanser hastalığı nüksetti. Recep bebek, kanseri yenmek için yardım eli bekliyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir