Kayseri Haber / Gündem / Melikgazi’den Sokak Hayvanlarına ve Kuşlara Mama!

Melikgazi’den Sokak Hayvanlarına ve Kuşlara Mama!

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Melikgazi sınırları dahilinde yer alan sokak hayvanlarına yönelik birtakım çalışmalarda bulunduklarını ve ağır, çetin geçen olumsuz hava şartlarında gıda desteği verildiğini dile getirdi.

Hava sıcaklığının eksilerin altında olduğu bu soğuk kış günlerinde yiyecek bulmakta büyük zorluk çeken ve kar altında yiyecek aramak zorunda kalan kuşlar için park ve bahçe alanlarında yiyecek verildiğini dile getiren Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Bu şehrin güzellikleri arasında kendini gösteren kuş ve güvercinlerin yaz aylarında Kayseri’de canlılık yarattıklarını iletti.

Kayseri’nin havasını ve suyunu ortak kullandığımız hayvanların, bu kış aylarında yoğun kar yağışıyla birlikte tamamen beyaz örtü örtünen park ve yeşil alanlarda zorluk yaşadıklarını ve bu zorluk yaşamalarına karşın belediye olarak her daim destek verdiklerini ifade etti.

Parklarda kuşlara buğday ve darı gibi yemler verildiğini ifade etti.

Vatandaşların kendilerine yakın parklara ekmek artığı bırakmalarından dolayı çok mutlu olduklarını ifadelerine ekleyen Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, bu çalışmada özellikle çocukları teşvik ettiklerini, çünkü bu tür alışkanlıkların gelecek yıllarda toplumda ortak değerleri koruma, paylaşma ve sahiplenme duygularını pekiştirdiğini iletti.

Yapılan çalışmaları gördüklerini ve gerçekten memnuniyetle, takdirle karşıladıklarını ileten vatandaşlarda, emeği geçen herkese teşekkürlerini ilettiklerini, bu duyarlı davranışın diğer kurumlara örnek niteliği taşımasını dilediklerini vurguladı. Can dostları olan hayvanları koruyup, kollamak, toplumda yaşayan tüm insanların görevidir diyen vatandaşlar, sözlerine noktayı bu şekilde koydular.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir