Kayseri Haber / Ekonomi / Melikgazi’den İstihdama Katkı!

Melikgazi’den İstihdama Katkı!

Başbakanlık tarafından yayınlanan İşsizliğin önüne geçme paketi çerçevesi dahilinde İş – Kur aracılığıyla Toplum Yararına Çalışma Programı çerçevesinde belediye olarak her yıl toplam olarak 250 işsize iş imkanı vermiş olduklarının altını çizen Büyükkılıç, Melikgazi Belediyesi olarak yasa ve yönetmelikler çerçevesinde toplum yararına, dolayısıyla bulunulmakta olan ve yaşanılan ilçenin yararına olan tüm projeleri yüksek miktarda desteklemiş olduklarının altını çizdi.

Bu çerçevede dahilinde Başbakanlık tarafından uygulamaya koyulmuş olan Toplum Yararına Çalışma Programını belediye olarak desteklediklerini ve bu desteklerini 5 yıldır aralıksız olarak uygulamakta olduklarını belirtti. Her yıl 9 ay boyunca İş – Kur’a kayıtlı olan işsizlerden yine İş Kur tarafından belirlenmekte olan ve belediye şartlarına uyan 250 işsize iş imkanı sağladıklarını kaydetti.

Bu kişileri park ve bahçelerde istihdam edeceklerini ve bu kapsamda hem belediye çalışmalarına katkı sağlayacak olduklarını hem de aile bütçelerine katkı verecek olduklarını belirtirken, İş Kur işbirliği içerisinde yapılan çalışmayla birlikte 9 ay süresi boyunca il ve sonbahar ayları neticesinde fidan dikimi, mevsimlik çiçek üretimi, fidan budanması ve ilaçlanması gibi çalışmalarda yer alacak olduklarını aktaran Büyükkılıç, söz konusu şahısların çevre ve doğal güzellik çalışmaları kapsamında iş imkanı bulacağının altını çizdi.

İlginizi Çekebilir

Polis memurunun cenaze töreninde duygulandıran feryat: Baba bizi bırakma

Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden polis memuru için emniyette tören düzenlendi. Törende merhum polisin üçüz çocuklarının "Baba bizi bırakma" feryadı ise duygusal anlar yaşattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir