Kayseri Haber / Kayseri / Melikgazi’den Başarılı Öğrencilere 50 Satranç Takımı Hediyesi!

Melikgazi’den Başarılı Öğrencilere 50 Satranç Takımı Hediyesi!

Melikgazi Belediye Başkan Yardımcısı Serdar Öztürk, Büro Memur-Sen 2 Nolur Şubesi’ne sendika üyesi memurların derslerinde başarılı olan öğrencilerine hediye edilmek üzere toplam olarak 50 adet satranç takımı verdiklerini belirtti.

Başkan Yardımcısı Serdar Öztürk, çocukların düşünme, muhakeme ve ani kararlar verebilme özelliklerini gün yüzüne çıkaran ve gelişimini sağlayan satranç sporunun sonuna kadar arkasında durulması gerektiğini ve bu konu üzerinde desteklerin hiçbir zaman eksik edilmemesi gerektiğini aktardı.

Melikgazi Belediyesi’nin başarılı öğrencileri sürekli olarak ödüllendirdiğini aktaran Öztürk, satranç oyunun zeka gerektiren bir oyun olmasına rağmen, günlük yaşam kapsamında engellerin ve zorlukların aşılmasında karar verebilme, kapsamlı düşünebilme yeteneğini geliştirdiğini ve bu kapsamda katkıda bulunduğunu belirtti.

Kayseri Büro Memur-Sen 2 Nolu Şubesiyle ortak yapılan görüşmeler sonucunda, ortak olarak sosyal, kültürel ve eğitim alanında çalışmalar yapılması gerektiğinin kararına vardıklarını vurgulayan Serdar Öztürk, bu karar kapsamında sendika üyesi çalışanların başarılı öğrencilerine dağıtılmak üzere toplam olarak 50 adet satranç takımını sendika yönetimine teslim ettiklerini aktardı.

Melikgazi Belediyesiyle sürekli olarak kültürel, sportif ve eğitimsel çalışmalar yaptıklarını aktaran Kayseri Büro Memur Sen 2 Nolu Şube Başkanı Talip Şahin ise sendika üyelerinin başarılı çocuklarını teşvik etme ve örnek olması adına hediye edilmiş olan bu söz konusu 50 satranç takımından dolayı Melikgazi Belediyesi’ne ve bu kapsamda emeği geçen herkese birer birer şükranlarını sunup teşekkür etti.

 

İlginizi Çekebilir

Polis memurunun cenaze töreninde duygulandıran feryat: Baba bizi bırakma

Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden polis memuru için emniyette tören düzenlendi. Törende merhum polisin üçüz çocuklarının "Baba bizi bırakma" feryadı ise duygusal anlar yaşattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir