Kayseri Haber / Emlak Haberleri / Melikgazi’de Mahalleler Kökten Yenilerek Gelişiyor!

Melikgazi’de Mahalleler Kökten Yenilerek Gelişiyor!

Toplam olarak yapılacak olan 10 ihale de Ambar, Küçükali, Kazımkarabekir ve Karacaoğlu semtlerindeki kentsel dönüşüm projeleri çerçevesinde kat karşılığı bina yapımı için ihaleler gerçekleştirildiğini ve bu söz konusu ihalelerinin ise 9 tanesinin tamamıyla tamamlandığını ileten Memduh Büyükkılıç, 10. ve son ihalenin ise Küçükali Mahallesi sınırlarında yer alan 3 blok halinde toplam da 51 daire ve 4 dükkan için gerçekleştirileceğini belirtti.

Ambar, Küçükali, Kazımkarabekir ve Karacaoğlu mahallelerinde toplam yapılan 10 ihalede 13 blok halinde, 602 adet daire ve 16 adet dükkan yapımının ihalesinin gerçekleştirilmiş olacağını ve bu ihalelerin gerçekleştirilmesiyle sonuç itibarıyla 4 mahallenin daha yenilenerek gelişim içerisine girmesinin ve modern yapılarının meydana gelmesine imkan tanınacağını dile getiren Dr. Memduh Büyükkılıç, son ihaleyle birlikte bu mahalleler de artık semtin fiziki çehresinin değişim gösterdiğini, zaten anlık olarak birçok inşaatın da inşa çalışmalarının büyük bir hızla, hız kesmeden devam ettiğini vurguladı.

Melikgazi Belediyesi, son zamanların en etkin belediyesi olarak ön plana çıkarken, sürekli gelişim ve yenilik projeleriyle ön plana çıkıyor. Referans Belediye olarak tanımlanan Melikgazi Belediyesi, Kayseri / Melikgazi sınırlarında yaşayanları çok büyük ölçekte hizmet açısından mutlu etmektedir.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir