Kayseri Haber / Ekonomi / Melikgazi’de Kültür Mantarı Yetiştiriciliği Kursları Başladı!

Melikgazi’de Kültür Mantarı Yetiştiriciliği Kursları Başladı!

Melikgazi Belediyesi Eğitim ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü kapsamında eğitimlere çok fazla bölge sakini çok büyük ilgi ve alaka göstermekte. Melikgazi Belediyesi, üretime ve üreticiye her zaman destek olduğunu, tüketimde büyük pazarı bulunmakta olan Kültür Mantarcılığı, piyasa büyük ve en önemli bir yer tutmakta olduğunu aktaran Melikgazi Belediye Başkanı Büyükkılıç, Melikgazi Fidanlığı bünyesinde son 4 yıldan beri Kültür Mantarcılığı kursunun devam ettiğini açıkladı. Şuanda aktif olarak birçok üreticinin aktif olarak Pazarda kendini göstermekte olduğunun altını çizdi.

Ziraat Mühendisleri aracılığıyla verilen eğitim her yaş grubundan kursiyer tarafından başvuru yapılmakta olduğunu belirten Büyükkılıç, üretilen kültür mantarı beraberinde hem ekonomiye, hem tarıma, hem de istihdama büyük oranda katkı sağlanmakta olduğunun altını çizdi.

Kültür mantarcılığıyla ilgilenen ya da yeni üretim tesisi kurmak isteyen üreticilere ilk olarak teorik, ardından da uygulamalı eğitim verilmekte olduğuna değinen Büyükkılıç, kurslarda kaliteli mantar üretme taktikleri, mantar tesis tekniği, üretim de ışık ve nem terbiye sistemlerinin en ufak detayına kadar anlatılmakta olduğunu sözlerini ekleyerek konuşmasını tamamladı.

İlginizi Çekebilir

Recep Bebek Yaşama Tutunmak İçin Yardım Eli Bekliyor!

Kayseri'de Örs ailesinin evlendikten 15 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle kucaklarına aldıkları Recep bebeğin böbrek üstü kanser hastalığı nüksetti. Recep bebek, kanseri yenmek için yardım eli bekliyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir