Kayseri Haber / Gündem / Melikgazi’de Kullanılmayan Kıyafetler Toplanıyor!

Melikgazi’de Kullanılmayan Kıyafetler Toplanıyor!

Kayseri’ye bağlı Melikgazi ilçe belediye başkanı Memduh Büyükkılıç, şehrin tamı tamına 150 farklı noktasına yerleştirilen evsel tekstil atıkları toplama kutularıyla birlikte atık ve deforme olmuş, artık kullanılmayan tekstil ürünlerini teker teker toplayarak geri dönüşüm yapacak olduklarının altını çizdi.

Melikgazi Belediyesi’nin geri dönüşüm konusunda yaptıkları dünya standartlarını geçmiş durumda. Geri dönüşümle birlikte toplanan atıkların tekrardan ekonomiye kazandırılması noktasında gerçekleştirilen çalışmalarından dolayı çok sayıda takdir aldıklarını vurgulayan Büyükkılıç, Melikgazi Belediyesi aracılığıyla yapılmakta olan modern belediyecilik anlayışının örnek alındığının altını çizdi.

Atık kağıtların toplanmasıyla birlikte başlayan kampanyanın bugün tam 12 farklı atık toplanmasıyla ve toplanan atıkların hammadde olarak tekrardan kullanımına, dolayısıyla birlikte ekonomiye katkı sağladığını iletti.

Tekstil atıklarının çöplere girip, kullanılamaz hale gelmesinden, bu söz konusu kutularda toplanılmasını sağlayacaklarını belirten Büyükkılıç, toplanan söz konusu tekstil atıklarını geri dönüşüm de paramparça hale getirerek, ip, elyaf, ısı yalıtım malzemesi, oto lastik dolgu maddesi ve en önemlisi de yakıt olarak değerlendirecek olduklarını ifade etti.

Başkan Büyükkılıç, bu söz konusu çalışmayla birlikte hem çevre, hem de doğa kirliliğinin tamamen engellenecek olduğunu, geri dönüşümle hammadde üretiminin de yaygınlaşacağını, hepsinin sonucunda da ülke ekonomisine artı değerler sağlanacağını belirterek sözlerini noktaladı.

İlginizi Çekebilir

Bildirt Web Push Notification ile Türkiye’de Sektörde İlk Oldu!

Web site ve uygulama sahiplerini yakından ilgilendiren bir konu olan Push notification sistemiyle ilgili, Bildirt'ten harika bir adım geldi. Bildirt kurucusu Murat Say hem konuyla ilgili, hem de Bildirt'le ilgili açıklamalar yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir