Kayseri Haber / Gündem / Melikgazi’de 10.500 Çam Fidanı Toprağa Dikildi!

Melikgazi’de 10.500 Çam Fidanı Toprağa Dikildi!

Büyük ölçekli ve çok amaçlı bir Botanik park inşası yapacaklarını belirten Büyükkılıç, bu parkın inşasına daha şimdiden başlamış olduklarının altını çizdi. 20 Mart 2017 tarihinde Nuh Mehmet Baldöktü Anadolu Lisesiyle başlatılan ve ardından ise Mehmet Cemile Oğulcuklu İlköğretim Okulu ile birlikte son bulunan çam fidanı dikimiyle toplam olarak 21 adet okulun kendini gösterdiği çalışmalarda toprağa dikilen fidan sayısı 10.500 olarak gün yüzüne çıktı.

Melikgazi ilçe sınırları içinde 720 farklı parkın bulunduğunu ve bunun yanı sıra aynı zamanda Hisarcık, Kıranardı, Gesi, Mimarsinan tarzında doğal yeşil alanların kendini gösterdiğinin altını çizen Büyükkılıç, bundan dolayı Melikgazi’nin sınırlarının yeşil bitki örtüsüyle çevrelenmiş olduğunu belirtirken bu yeşil bitki örtüsünün doğal yollarla elde edildiğine dikkat çekti.

Melikgazi Belediyesi Olarak her yıl düzenli bir şekilde ilkbahar ve sonbahar zamanlarında fidan dağıtımı yaptıklarını belirten Büyükkılıç, Melikgazi’nin daha yeşil bir yer haline gelmesini bu şekilde sağlamakta olduklarını aktardı.

Her yıl ise düzenli olarak 60.000 ila 70.000 arasında yapraklı ve çam türü fidanı toprakla buluşturduklarını belirten Büyükkılıç, bağ ve bahçe bulunsun diye meyve fidanları dağıttıklarını da belirtti.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir