Kayseri Haber / Gündem / Melikgazi Trafik Eğitim Parkında Çocuklara Trafik Eğitimi Verildi!

Melikgazi Trafik Eğitim Parkında Çocuklara Trafik Eğitimi Verildi!

Öğrencilere trafik parkı içerisinde trafik kuralları, trafik levhaları ve kuralların öğretildiğinin de altını çizen Büyükkılıç, bu bilgilerin ve konuların slayt eşliğinde bilgilendirmelerle yapıldığını aktardı.

Başkan Büyükkılıç, ardından ise öğrencilere teorik trafik kurallarının anlatıldığını ve son aşamada ise uygulamalı eğitime tabi tutulduklarının altını çizdi. Bilgili ve bilinçli bir birey olarak toplum kurallarına uymak ve özellikle, kesinlikle trafik kurallarını yerine getirme zorunluluğunun uygulanabilmesi için eğitimin şart olduğuna değinen Büyükkılıç,

Çocuklara eğlenerek ve uygulayarak öğretmenin bir güzel örneğinin söz konusu trafik parkı olduğunu dile getiren Büyükkılıç, Öğrencilerin, öğretmenleriyle birlikte bu parka gelerek ilk olarak teorik, ardından da uygulamalı olarak trafik kurallarını öğrendiklerine değindi. Bu trafik parkının sayesinde öğrencilerin bilgilendiğini ve bilinçlendiğine de konu açan Büyükkılıç, Küçük yaşta verilen eğitimin kesinlikle kalıcı olduğu kanaatinde olduğunu iletti.

Trafik kurallarına saygı gösteren ve bu kuralları çiğnemeyen birey ve toplumların, sosyal yönden gelişmiş ve birbirlerine saygı ve sevgi çerçevesinde yetişen toplumlar olarak değerlendirildiğini kaydeden Büyükkılıç, Trafik kurallarının bir anlamda gösteri niteliği olduğunu iletti.

Öğrencilerin öncelikle ilk yardım ve acil yardım, ardından trafik de koyulmuş olan kuralları, son aşamadaysa akülü araç kullanarak eğitim aldığının da altını çizdi.

İlginizi Çekebilir

Recep Bebek Yaşama Tutunmak İçin Yardım Eli Bekliyor!

Kayseri'de Örs ailesinin evlendikten 15 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle kucaklarına aldıkları Recep bebeğin böbrek üstü kanser hastalığı nüksetti. Recep bebek, kanseri yenmek için yardım eli bekliyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir