Kayseri Haber / Gündem / Melikgazi Katlı Kavşağı Ulaşıma Açıldı!

Melikgazi Katlı Kavşağı Ulaşıma Açıldı!

Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin Kayseri’nin geleceğine ilişkin yapmış olduğu ulaşım alanındaki yatırımları arasında yer alan Melikgazi Katlı Kavşağı, bugün itibarıyla ulaşıma açıldı.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Ulaşım yılı olarak ilan ettiği ve neredeyse yapmış olduğu her basın açıklamasında değindiği 2017 yılında start verdiği yatırımlardan ilkini kendi bizzat hizmete açtı.

Melikgazi Katlı Kavşağı’nı ulaşıma açarken bir takım açıklamalarda bulunan Çelik, Kayseri’de bir tarafta kavşaklarda nokta ölçeğinde çalışmalar gerçekleştirirken, bir yandan da gelecek yıllara yönelik yatırımlar altına imza attıklarını, Geniş bulvarlar ve katlı kavşak projeleri hazırladıklarını ve büyük bir hızla bu projelerin ihale işlemlerini tamamlayarak fiili açılışını yaptıklarını iletti.

Resmi açılışını 31 Mart Cumartesi günü saat 11.00’de yapacak olduklarını da sözlerine ekleyen Çelik, Estetik ve Kayseri’ye yakışacak bir proje olarak ön plana çıktığını, Kavşağın maliyetinin inşaat, çevre düzenlemeleri ve asfaltla birlikte toplam olarak 11.000.000 TL’yi aştığını, projeye kışa girerken başlandığını ve kışın bittiği zamanlarda açılışını yaptıklarını vurguladı.

Diğer tüm işleri de süresinden daha önce tamamlayacak olduklarını da dile getiren Çelik, ardından katlı kavşağın açılması yönünde talimat verdi ve kavşaktan geçen araçların tamamına selam verdi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik, ardından bizzat kullandığı makam aracıyla birlikte Mustafa Kemal Paşa Bulvarı’ndan kavşağa girdi ve test yaptı. Başkan Çelik, Kavşağın Kayseri halkına hayırlı ve uğurlu olmasını diledi.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir