Kayseri Haber / Gündem / Melikgazi Büyük Bir Hızla Karla Mücadele Ediyor!

Melikgazi Büyük Bir Hızla Karla Mücadele Ediyor!

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, ekiplerin planı gerçekleştirilen program çerçevesinde görevlerini büyük bir hızla yerine getirdiklerini ve bu çerçeve dahilinde toplam 3 vardiya halinde, 122 adet kar aracı ve 278 çalışanla birlikte çalışmaların devam etmekte olduğunun altını çizdi.

Kar ile mücadele ekiplerinin vardiya usulü ile çalıştıklarını ve bunların planlamasının sonbahar aylarında gerçekleştirildiğini, artı olarak bugünlerin görülerek listelerin yapıldığını ifade eden Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, Kar yağışının ve buzlanmanın ulaşımı tamamen olumsuz yönde etkilediğini dile getirdi. Melikgazi merkezinde kapalı yol olmadığını ifade eden Büyükkılıç, belediye ekiplerinin kendi iş makinaları, yanında aynı zamanda kiralanan dozer, greyder ve kamyonlarla karla mücadele içerisine girerek, yolları açık tutmak adına tüm çabasını gösterdiğini ifade etti.

Melikgazi Belediyesi Eskişehir Gecekondu Önleme Bölgesi Battalgazi, Erciyes caddelerinde greyder ve tuz serpme araçları kendini gösterirken, vardiyalı tuzlama ekiplerinin de anayollar üzerinde tuz serpme çalışmalarının büyük bir hızla devam ettirdiklerinin altını çizdi.

Turan, Subaşı, Gesi, Hisarcık, Kıranardı ve Mimarsinan bölgeleri üzerinde mobil ekiplerin oluşturulduğunu ve bu ekiplerin sadece söz konusu bölgelerde çalışacaklarını ileten Büyükkılıç, kesintisiz ulaşımın devam edeceği yönünde vurgu yaptı.

Daha önce organize ve koordine edilen ekiplerin tamamının çalışmalarını rutin bir şekilde devam ettirdiklerini ileten Büyükkılıç, özellikle ana cadde ve bulvarlar da, eğitim yollarda yine özellikle Turanla Subaşı bölgesinin arasında tipi sebebiyle buzlanan alanlarda tuzlama çalışmalarının aralıksız devam ettiği bilgisini paylaştı.

 

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir