Kayseri Haber / Gündem / Melikgazi Belediyesi’nden Muhteşem Proje!

Melikgazi Belediyesi’nden Muhteşem Proje!

Erciyes Üniversitesi yerleşkesinde toplam alanı 62.000 metrekare olan bölge üzerinde bir botanik park projesi var olduğunu ileten Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Botanik park alanını buraya konumlandıracak olduklarını ve herkesin bu park sınırları dahilinde hem gezi alanlarında gezerek, hem de çeşitli aktivitelere katılarak hoş vakit geçireceklerini, ve bitki türlerine yönelik bilgi sahibi olacaklarını da iletti.

Erciyes Üniversitesi bu botanik parkla birlikte bitkisel araştırma ve bilimsel çalışmalara açık olan bu alanın Kayserililere ve doğaseverlere kazandırılacak olduğunu vurgulayan Büyükkılıç, Botanik parkın içerisinde spor amacıyla yürüyüş ve koşu yolları, bisikletler için bisiklet yolları, doğal göl ve dere yatağı, kültür fizik aletleri, masa tenisi alanları ve at ile doğal yürüyüş parkuru, dağ yürüyüş alanları mevcut olacağını dile getirdi.

Botanik parkın içerisinde Kayseri’ye özgü ve Kayseri ile bütünleşmiş olan doğal ağaç, bitki, gül ve çalı çeşitleriyle çok sayıda özellikle doğal göl ve dere kapsamında Gilaburu bitkisinin bulunacağını ileten Memduh Büyükkılıç, konuyla alakaları olarak, Erciyes Üniversitesi’nin artık dünya çapında bir üniversite olduğunu, Araştırmalara açık ve dünya bilimine araştırmalarıyla yön vermeyi başaran bir üniversite olarak da ön plana çıktığını iletti.

Birbirinden farklı ağaç türleri, otsu ve çalı türü bitkilerle birlikte düzenlenmiş, dinlenmek ve gezmek amacıyla yapılmış olan bu botanik parkı Kayseri halkının hizmetine sokacak olduklarını vurgulayarak çok keyifli anlar geçirilecek olduğunu sözlerine ekledi.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir