Kayseri Haber / Gündem / Melikgazi Belediyesi’nden Kış Ödeneği Açıklaması!

Melikgazi Belediyesi’nden Kış Ödeneği Açıklaması!

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, coğrafi yapı ve özelliklerden dolayı Kayseri’de kış ayının uzun, sert ve çetin bir şekilde geçtiğini bunla birlikte belediye olarak yolların kapanmaması, ulaşımın aksamaması için karla mücadele, buzlanmaya karşı çalışmalar gibi çok sayıda yatırım ve hizmetlerin aslında küçük iş gibi durduğu gibi değil, büyük maliyetler oluşturduğunun altını çizdi.

Kış aylarında kar temizleme çalışması yapmak için vardiya usulü çalıştıklarını, toplam 3 vardiya ekipler oluşturduklarını ileten Büyükkılıç, hatta birçok ani kar yağışlarında kendi araçları yetmediğinden dolayı özel sektörden araç kiraladıklarına değinen Memduh Büyükkılıç, Kış aylarında yapılan karla mücadele çalışmalarının maliyetinin çok yüksek seviyelerde ilerlediğini, çünkü tamamen ağır iş makinelerinin çalışmakta olduğunu ve dondurucu soğukta yakıt giderinin artış gösterdiğini iletti.

Karların yollarda greyderler aracılığıyla toplanması, kepçe ile kamyonlarla bu karların tekrardan yüklenmesi ve kamyonların şehir dışına taşımasındaki maliyetin yaz aylarındaki ödenekleri kat kat geçtiğini ileten Büyükkılıç, kışın 3 gün çalışan iş makinelerinin yazın 15 gün çalışarak yol açtığını, asfalt serdiğini ve temel açtığını iletti.

Melikgazi halkına alt yapı, park ve yol çalışması için ayrılan ödeneğin kış aylarında karla mücadele için kullanılmak zorunda kaldığının altını çizen Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, yapılan harcamaların genel bütçeden desteklenmesi gerektiğini, bunun turizm, ziraat, sanayi, yatırım ödenek ve destek örneklerinin var olduğunu söyleyerek sözlerini noktaladı.

İlginizi Çekebilir

Bildirt Web Push Notification ile Türkiye’de Sektörde İlk Oldu!

Web site ve uygulama sahiplerini yakından ilgilendiren bir konu olan Push notification sistemiyle ilgili, Bildirt'ten harika bir adım geldi. Bildirt kurucusu Murat Say hem konuyla ilgili, hem de Bildirt'le ilgili açıklamalar yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir