Kayseri Haber / Eğitim / Melikgazi Belediyesi Okulları İlaçlayacak

Melikgazi Belediyesi Okulları İlaçlayacak

Melikgazi İlçe sınırları içerisinde yer alan ilköğretim ve lise okullarının sömestr tatilinde ilaçlanacak.

Melikgazi Belediyesi kaloriferlerden dolayı oluşan haşarata karşı okulları ilaçlayacağını duyurdu.

”Çocuklarımızın daha iyi koşullarda eğitim alması gerektiğini söyleyen” Başkan Büyükkılıç  “ Özelikle kış aylarında kalorifer dairesi, çatı katları, bodrum ve kömürlüklerde ilaçlama çalışması yapılmaktadır. Bina yöneticilerinin telefon ile isteklerini bildirmeleri halinde hemen ilaçlama gerçekleştirilmektedir. Okullarda sınıflar, spor salonları, kütüphane, kantin ile idare odaların ilaçlanmaktadır “ dedi.

”Onlar bizimde çocuklarımız en iyi koşullarda okumaları için elimizden geleni yapacağız” diyen Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç çalışmalarının devam edeceğini bildirdi.

Veteriner Müdürlüğü bünyesindeki ekiplerin böceklere karşı kış dönemi çalışmalarını hem larva hem de ergin ve yetişkin dönemlerde etkin ilaçlama gerçekleştirdiklerini ifade eden Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç, ”yine ilçe sınırları içerisinde yer alan kamu kurum ve kuruluşlara ait binalarda talep edildiği takdirde ilaçlama çalışmasını yerine getireceğiz” dedi.

 

İlginizi Çekebilir

Polis memurunun cenaze töreninde duygulandıran feryat: Baba bizi bırakma

Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden polis memuru için emniyette tören düzenlendi. Törende merhum polisin üçüz çocuklarının "Baba bizi bırakma" feryadı ise duygusal anlar yaşattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir