Kayseri Haber / Gündem / Melikgazi Belediyesi, 9 Ambalaj Atığı Toplama Aracı Alıyor!

Melikgazi Belediyesi, 9 Ambalaj Atığı Toplama Aracı Alıyor!

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, halk ve çevre sağlığına çok büyük ölçüde önem verdiklerini ve bundan dolayı temizlik ve geri dönüşüm çalışmalarının çok daha kapsamlı, verimli ve etkin olabilmesi adına toplam 9 tane ambalaj atığı toplama aracı satın alacak olduklarını duyurdu.

Çevre Temizlik vergilerinin, yine çevre temizliği ve çevre güzelleştirmesi kapsamında hizmet şeklinde harcandığını aktaran Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, alımı 4734 sayılı ilgili Kanunun 19. maddesine göre açık ihale usulüyle 3 ayrı tipte ve hacimde ambalaj atığı toplama aracı alacak olduklarını kaydetti.

Atıkların geri toplanılması çalışmasını 2002 yılından beri çok başarılı bir şekilde devam ettirdiklerinin altını çizen Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kayseri’nin bir ticaret ve esnaf şehri olduğunu aktarırken, Bu kapsamda her gün çok miktarda ambalaj atığının çarşı içerisinde yığın oluşturduğunu belirtti.

Fakat genel atıklarla ambalaj atıklarının ayrı olarak toplanılması çok daha ekonomik olmaktadır ve aynı zamanda bu kapsamda iş kaybının da önüne geçiliyor. Bu çerçevede Kayseri halkının ödemekte olduğu çevre temizlik vergileriyle 3 tane 20 metreküplük, 6 tane 13 metreküplük, 9 tane ambalaj atığı toplama aracı satın alınacak.

Bu araçlar Kayseri’de ilk defa hizmetlerine başlayacaktır. Melikgazi Belediyesi bu kapsamda da Kayseri’de referans belediye olduklarını bir kez daha göstermiş oldu. Araçların alımı için 10 Mart 2017 günü Melikgazi Belediyesi İhale Salonu’nda ihale gerçekleştirilecek.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir