Kayseri Haber / Gündem / Melikgazi Belediye Sınırları İçerisinde Kalan 28 Mezarlığa Çevre Düzenlemesi Yapıldı!

Melikgazi Belediye Sınırları İçerisinde Kalan 28 Mezarlığa Çevre Düzenlemesi Yapıldı!

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, mezarlıklarda yapılan çevre düzenleme çalışmalarını, gidip yerinde inceleyerek, belediye sınırları içerisinde yer alan toplam olarak 28 mezarlıkta, bu çalışmaların aynı şekilde, farklı görevlilerle devam ettiğini iletti.

Mezarlıkların bakım, onarım ve çevre düzenlemesi için, birkaç gün önce yapılan ihalenin hemen sonrasında 28 mezarlıkta çalışmaların büyük bir hızla devamlılığını koruduğunu ve mezarlığın içerisinde bulunan ağaçlara su verilmesi için sulama tesisatlarının inşa edildiğini, yürüyüş yollarının baskı asfaltla sabitlendiğini ve otların teker teker temizlendiğini kaydeden Büyükkılıç, Öncelikle bu mezarlarda yatan tüm geçmişe rahmet dilediğinin altını çizdi.

Ölüsüne saygısı olmayan bir bireyin, dirisine asla saygısının olmayacağı anlayışı doğrultusunda Melikgazi Belediye sınırları içerisinde yer alan 28 mezarlıkla ilgili çevre düzenleme çalışmalarını devam ettirdiklerini açıkladı. Mezarlıkları daha rahat ziyaret edilebilir ve geçmişe yakışır bir şekilde tasarladıklarını ileten Büyükkılıç, bu doğrultuda emeği geçen herkese şükranlarını ve teşekkürlerini ilettiğini belirtti.

Başkan Büyükkılıç, Ramazan Bayramının öncesinde çalışmaların tamamen biteceğini ve vatandaşların çok rahat bir şekilde, mezarlığa ulaşım sağlayabileceğini ardından da mezarlığı gezebileceğini kaydetti.

İlginizi Çekebilir

Recep Bebek Yaşama Tutunmak İçin Yardım Eli Bekliyor!

Kayseri'de Örs ailesinin evlendikten 15 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle kucaklarına aldıkları Recep bebeğin böbrek üstü kanser hastalığı nüksetti. Recep bebek, kanseri yenmek için yardım eli bekliyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir