Kayseri Haber / Eğitim / Matematiği, Direkt Havuzda Uygulamalı Olarak İşliyorlar!

Matematiği, Direkt Havuzda Uygulamalı Olarak İşliyorlar!

Nazmiye Demirel Ortaokulu’nda öğretmenlik yapan Selda Tomaç, öğrencilerin matematik dersini sevmeleri ve bununla birlikte daha iyi anlayabilmeleri için çoğu dersi sınıf dışında yaparak, sıra dışı bir öğretme tekniği uyguluyor. Öğrencilerini ilçedeki turistik tesise götüren Tomaç, buradaki boş havuzda havuz problemlerini en ince ayrıntısına kadar anlatarak, öğrencilerinin havuz problemleri konusunda tamamıyla donanımlı hale gelmesini sağlıyor.

Öğrencilerine metre vererek havuzun yüksekliği ve enini ölçtüren, ardından ise matematik hesaplamalarını yine havuz içerisinde yaptıran Tomaç, bu şekilde uygulamalı bir şekilde matematiği öğrencilerin hayatlarında yer edindiriyor.

Tomaç, 6.sınıflarda dikdörtgenler prizmasının hacim konusunu anlatırken, dersin çocuklar için çok soyut bir şekilde kaldığını fark ettiğini ve bununla birlikte konuya daha somut bir hal kazandırmak için dersi havuzda işleme kararı aldığını ifade etti.

Tomaç, aslında matematiğin kolay olduğunu, zorlaştıranların öğretmenler olduğunu ifade etti. Çocuklardan bir dikdörtgen prizması hayal etmelerini, ardından da bununla ilgili soruları çözmelerini istediklerini kaydeden Tomaç, Burada kocaman dikdörtgen prizmalar bulunurken, neden bunu yerinde çözmeyelim dediklerini ve bunun sonucunda havuza gelerek somut bir şekilde konu işlediklerini ifade etti.

İlginizi Çekebilir

Rektöre Batmaz soruşturması

Erciyes Üniversitesi Rektörü Muhammet Güven ve yardımcısı Murat Doğan hakkında "FETÖ üyesi olmak" suçundan soruşturma başlatıldı. Dosyada, Güven'in FETÖ'nün sivil imamlarından Kemal Batmaz'ın ağabeyi Şakir Batmaz sayesinde rektörlüğe seçildiği bilgisi yer aldı. Seçim süreciyle ilgili tanık ifadeleri de dosyaya girdi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir