Kayseri Haber / Gündem / Markette Çalışanları Rehin Aldılar! Hareketli Dakikalar…

Markette Çalışanları Rehin Aldılar! Hareketli Dakikalar…

İstanbul Eyüpsultan’da bir markette çalışanları rehin alarak gasp yapmaya çalışan şüpheliler, polis ekipleri tarafından düzenlenen operasyonla birlikte yakalandılar. Söz konusu şüpheliler tarafından rehin alınan mağdurlar da kurtarıldılar. O anlara yönelik tüm görüntüler, cep telefonu kamerasıyla an ve an kaydedildi.

Eyüpsultan’da soygun girişiminde, bir markete giren şüpheli bireyler, çalışanların tamamını silah zoruyla birlikte rehin alarak soygun işlemini başlattı. Markete Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekipleri tarafından operasyon düzenlendi. Operasyonun ardından rehineler kurtarılırken, 3 şüpheli ise olay yerinde yaka paça gözaltına alındı. Olay yerinden o an kaçmayı başaran 3 kişi ise, polis ekipleri tarafından fazla uzaklaşmadan yakalandılar.

Olayın meydana geldiği anda kendi işyeri olan Çetin Erem isimli biri, Saat 9’dan sonra kapıların kapandığını, hesapları kapatıp çıkarken bir aracın yanaştığını ve içerden toplam 4 kişi indiğini. Bu 4 kişinin 4’ünün de silahlı olduğunu dile getirdi.

O anda emniyet birimlerinin de soyguncuları takip ettiğini dile getiren Eren, emniyet birimleri de olay kapsamında yer alınca karşılıklı çatışmanın başladığını, 2 kişinin çıkan çatışmayla birlikte aşağı bölüme hızla kaçtığını ve orada da çatışma çıktığını iletti. Polis ekiplerinin soyguncuları komple paket yaptığını ifade eden Eren, kendi dükkanına giremediğini, Emniyet güçleri operasyon yapıyorlardı denildiğini iletti.

Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekipleri tarafından çok başarılı bir şekilde yürütülen operasyon, tüm esnafa güven verdi.

İlginizi Çekebilir

Recep Bebek Yaşama Tutunmak İçin Yardım Eli Bekliyor!

Kayseri'de Örs ailesinin evlendikten 15 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle kucaklarına aldıkları Recep bebeğin böbrek üstü kanser hastalığı nüksetti. Recep bebek, kanseri yenmek için yardım eli bekliyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir