Kayseri Haber / Gündem / Marketçi Cinayetinde Sanık Kadın ve Sevgilisinin Sonrasından Koca da Tutuklandı!

Marketçi Cinayetinde Sanık Kadın ve Sevgilisinin Sonrasından Koca da Tutuklandı!

Olay, 2 Ocak tarihinde Merkez Melikgazi İlçesi Selçuklu Mahallesi Mehmet – Ayşe İnci Caddesi’nde gelişti. Market sahibi olan ve işini bu yönde kurmuş 2 çocuk babası Murat Memiş, yapılan iddialara göre alışveriş yapmaya gelen Şule G.’ye ilişki de bulunma teklifi etti. Marketten hızlıca ayrılan kadın olayı ilk olarak eşi İbrahim G.’ye açtı. Şule G. eşinin beklenen tepkiyi vermemesi ve yetersiz kalması üzerine bu kez olayı sevgilisi 39 yaşındaki Alparslan Y. ve arkadaşı 31 yaşındaki Belgin U.’ya aktardı.

Bundan sonra Alparslan Y. ve Şule G. beraber plan yaptılar ve Murat Memiş’i çağırdılar. Memiş, konuşmak için geldiği sırada Alparslan Y. yapılan iddialara göre silahla bacağına ateş ederek Memiş’i yaraladı. Murat Memiş yaralı haliyle olay mahallinden 38 LF 300 plakalı kamyonetiyle kaçarken, kan kaybından dolayı araç içerisinde hayata gözlerini yumdu.

Cinayetle ilgili Emniyet Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri olayla ilgili araştırma başlattı. Murat Memiş’in telefon konuşmalarını ve sosyal paylaşım siteleri üzerinde olan mesajlarını inceleme altına alan polis ekipleri, olaya karıştığı iddia edilmekte olan Şule G. eşi İbrahim G. sevgilisi Alparslan Y. ve arkadaşı Belgin U.’yu gözaltına aldı.

Gözaltına alındıktan sonra mahkemeye çıkarılan şüphelilerden Alparslan Y. ve Şule G. tutuklandı, İbrahim G. ve Belgin U ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest kaldı.

Kayseri 3. Ağır Ceza Mahkemesinde görülmekte olan duruşmaya tutuklu sanıklar Alparslan Y. ve Şule G. ile tutuksuz yargılanan sanıklar İbrahim G. ve Belgin U. hazır bulundular. Mahkemede son sözleri sorulan sanıklardan Şule G. Alparslan Y. ile 3 yıldır gönül ilişki yaşadıklarını belirtti. Olay günü silah olduğunu bilmediğini aktardı, Alparslan Y. Murat Memiş’e değil aracın arka lastiğine ateş ettiğini ve öldüğünü bilmediğini belirtti, İbrahim G. ise eşiyle sevgilisinin ilişkisini olaylardan sonra öğrendiğini ve bu olayla uzaktan yakından alakasının olmadığını, aynı zamanda Murat Memiş’in rahatsız ettiğini bildiğini ve bu kapsamda polise şikayet edecek olduğunu belirtti.

Bu kapsamda İbrahim G. tutuklandı ve mahkeme heyeti eksik evrakların giderilmesi adına duruşmayı erteledi.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir