Kayseri Haber / Sağlık / Makyaj Malzemelerinde Fark Edilmeyen Büyük Tehlike!

Makyaj Malzemelerinde Fark Edilmeyen Büyük Tehlike!

Hayatın neredeyse her aşamasında ağır metallere ve toksinlere maruz kalındığının altı çizilerek, bu söz konusu metal ve toksinlerin gün içerisinde sürekli kullanılan malzemelerde yer edindiğini ve saklandığı iletiliyor.

Normal şartlar altında temizleme işlevini doğal bir şekilde kendi kendine yapmayı başarabilen vücut, sanayileşme birlikteliğinde çok daha fazla metal ve toksine maruz kalmakta. Bu katmanların vücuttan atılması ile gözle görüldüğü gibi kolay olmuyor.

Makyaj malzemelerinin yanı sıra tüm kozmetik ürünleri, deterjan parfüm gibi ürünlerden alınan, vücuttan atılamayan, temizlenemeyen bu zararlı maddeler vücudun bağışıklık sistemine ve vücutta yer alan diğer hücrelere zarar veriyor, bununla birlikte otoimmünite de dahil olmak üzere sayılamayacak kadar farklı bozukluğa davetiye çıkarıyor.

Toksinlerin vücuda olan etkisi, dolaylı yollardan gerçekleşmiyor,o kadar doğrudan oluyor ki bu toksinler DNA ve RNA’nın kimyasal yapısına bile etki edebiliyor. Vücudun savaşçı hücreleri ise yapısı değişen bu hücreleri tanıyamıyor ve işlevlerini gerçekleştiremiyor.

Ağır metallerin hücre içi ve hücreler arası dokuda birikmesi ve katran oluşturması sebebiyle çoğu zaman yapılan tetkikler doğru sonuçlar veremiyor. Bu sebepten dolayı tedavi uygulanırken öncelikle ağır metali hücre dışına çıkarıyor ve ardından şelasyon tedavisi adı verilen uygulama yapılıyor.

 

İlginizi Çekebilir

Tuz Tartışmasına Kayseri’de Girdi!

Son günlerde gündeme hızla oturan ve her doktorun farklı bir şey söylediği tuz tartışmasına yönelik Kayserili doktordan açıklama geldi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir