Kayseri Haber / Ekonomi / Mahmut Hiçyılmaz: “Kayseri Tüccarı Bunu Yapabilecek Kabiliyettedir”

Mahmut Hiçyılmaz: “Kayseri Tüccarı Bunu Yapabilecek Kabiliyettedir”

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın istihdam seferberliği yöneltmesi çerçevesinde Ticaret Odası üyelerine çağrıda bulundu. Hiçyılmaz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yapmış olduğu çağrıyı sonuna kadar desteklediklerini aktardı.

Kayseri Ticaret Odası bünyesinde 17.000’den fazla üye bulunduğunu ileten Hiçyılmaz, söz konusu 17.000’i aşkın üyenin her biri bu yıl içerisinde 1 kişiye istihdam etse toplamda 17.000 istihdam yaratılacağını aktardı. Ardından Kayseri Tüccarı’nın bunu yapabilecek gücü, kabiliyeti ve yeteneğinin olduğunu belirtti.

Dünya üzerinde olan ekonomik daralmanın, ülkede oluşturmuş olduğu olumsuz etkilere karşılık olarak, hem birlik hem de beraberlik kavramları kapsamında Türk milletinin hareket ettiği takdirde ülkenin asla boyun eğmeyeceğini belirten Hiçyılmaz, İç piyasada olan hareketliliğin durma noktasına geldiğini ve bu hareketliliğin artırılması gerektiğini aktardı.

Türkiye’nin, yeni yatırımlarda çok büyük rol oynaması ve istihdam sağlaması konusu çerçevesinde çok önemli teşvikler verdiğini aktaran KTO Başkanı Hiçyılmaz, Söz konusu verilen teşviklerin desteğiyle üyelerin ve Kayseri’de bulunan bütün firmaların istihdam konusunda gerekeni yapması gerektiğini, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yapmış olduğu çağrıya bir saniye bile kaybetmeden cevap verilmesinin çok büyük önem teşkil ettiğini aktardı.

“2023 Hedeflerine Ulaşabilmek İçin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Çağrısına Kulak Vermek Gerekmektedir.”

Hiçyılmaz, var olan işsizliği en düşük miktara indirmek ve ekonominin üzerinde olan olumsuz etkilerini birer bire yok etmek, Türkiye’nin tek gündem maddesi haline gelmelidir. Geçen yılki istatistiklere bakıldığı takdirde toplamda 1.000.000’u aşkın nüfus artışı yaşandığının altını çizen Hiçyılmaz, bunun 1.000.000 gence iş bulmayı gerektirdiğini aktardı. Türkiye 2023 yılı ve sonrası hedeflerine ulaşabilmesi adına, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısına tüm gücüyle katılmalıdır dedi.

İlginizi Çekebilir

Polis memurunun cenaze töreninde duygulandıran feryat: Baba bizi bırakma

Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden polis memuru için emniyette tören düzenlendi. Törende merhum polisin üçüz çocuklarının "Baba bizi bırakma" feryadı ise duygusal anlar yaşattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir