Kayseri Haber / Gündem / Mahkumlara Af Son Durum Ne? 2017 Yılında 5 Yıllık Ceza İndirimi Ne Zaman Gelecek?

Mahkumlara Af Son Durum Ne? 2017 Yılında 5 Yıllık Ceza İndirimi Ne Zaman Gelecek?

Adalet Bakanlığı, Açık Ceza İnfaz Kurumlarına Ayrılma Yönetmeliği üzerinde meydana gelmekte olan tüm değişiklikleri konu alarak, af konusunda bir açıklamayı resmi bir şekilde yayınladı. Mahkumlara af ne durumda?

Adalet Bakanlığı aracılığıyla paylaşılan resmi açıklama çerçevesinde, bazı basın ve yayın organlarında devamlı olarak af, mahkuma piyango, mahkumlara müjde şeklinde haberlerin kendini gösterdiği belirtildi.

Açıklamada, Ceza ve  Güvenlik önlemlerinin infazı hakkında var olan Kanun’da kendini gösteren 14. madde dahilinde açıklanan durumuyla açık ceza infaz kurumlarının, mahkumların topluma tekrardan kazandırılmaları ve meslek sahibi olabilmeleri için öncelikli kurumlar olarak ön plana çıktığı iletildi. Kapalı cezaevleri gibi yine açık cezaevlerinin ceza infaz sisteminde bulunduğu cezaların infaz edildiği yerler olduğunun bir kez daha altı çizildi.

Yapılan açıklamada, terör, çıkar amaçlı suç örgütü, cinsel dokunulmazlığa yönelik meydana gelen tüm suçlar, eşe karşı söz konusu olan tüm suçlar, hırsızlık, yağma, uyuşturucu madde ticaretine ilişkin suçlardan hapishaneler de mahkumiyet sürenlerin, kapalı cezaevlerinde geçirecek oldukları sürelere yönelik bir düzenlemenin asla söz konusu olmadığı vurgulandı.

Yürürlükte yer alan yönetmelikte kendini gösteren açık cezevlerine giremeyecek olan suç türlerine yönelik düzenlemelerin, hala aynı şekilde bulunduğu, herhangi bir düzenleme yapılmadığına dikkat çekilen açıklamada, Kapalı hapishaneden açık hapishaneye ayrıla konularında meydana gelen değişikliklerin bazı basın yayın organlarında bulunduğu gibi kesinlikle örtülü af veya ceza indirimi olmadığı vurgulandı. Bunun dışındaki haberlerin tamamının gerçek olan bir şeyi çarpıtmaya ilişkin asılsız haberlerdir değerlendirmesi yapıldı.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

2 yorumlar

  1. hediyetullah aslan

    Mahkuma iş yalan topluma kazandırma yalan ben on aydır çıktım calmadigim kapı kalmadı kaymakamı belediye başkanı Valisi is kur heryerde baş vurdum yok sabikalıya is yok valiye gittim vali ben sana iş nerden bulayim dedi benim suan çektiğimi bir ben bilirim bir allah

  2. on aydır çıktım calmadigim kapı kalmadı kaymakamı belediye başkanı Valisi is kur heryerde baş vurdum yok sabikalıya is yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir