Kayseri Haber / Gündem / Mahkeme Sahte Polisin Gözyaşına Bakmadı!

Mahkeme Sahte Polisin Gözyaşına Bakmadı!

Kayseri 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde 15 Mayıs tarihinde işlenen davada tutuklu olarak yargılanan sanık G.M. (23) ile mağdur K.G. (60) hazır bulunurken, diğer sanık İ.A duruşmaya katılmadı. Yaşlı kadın K.G.’ye kendisini polis olarak tanıtan ve 10.000 TL değerinde 3 bileziğini çalan ardından da mağdurun zararını gideren G.M.’ye mahkeme heyeti yapılan yargılama sonucunda “dolandırıcılık” suçundan 3 yıl 4 ay hapis cezası, 8.940 TL para cezası verdi. Firarda olan İ.A.’nin ise, dosyasının tefrik edilerek, ayrı yargılanması konusunda karar çıkarıldı.

Kayseri 1.Ağır Ceza Mahkemesinde 17 Mayıs’da görülen davada tutuklu sanık G.M ve avukatı ile mağdur A.P hazır bulundu. Tutuklu sanık G.M. Suçunu kabul ettiğini, kendisini İ.A. isimli arkadaşının yönlendirdiğini, şahsın Şanlıurfa’dan telefon aracılığıyla kendisine ulaştığını ve G.M olarak telefonda görüştüğünü söylediğini, ardından ise söz konusu şahıstan para almasını istediğini iletti.

Parayı kendisine de vereceğini fakat ne kadar verecek olduğunu söylemediğini belirten G.M, kabul ettiğini iletti. Söylenen yere gittiğinde ise polisler tarafından yakalandığını dile getirdi. Mağdur A.P. ise sanıktan şikayetçi olmadığını dile getirerek, Telefon aracılığıyla arayarak polis olduklarını ve bankada ne kadar para ve altın varsa almasını, el izi tespiti yapacaklarını ilettiklerini belirtti.

Kendisinin inandığını ileten A.P., 25.000 TL çektiğini, ardından ise polisi aradığında dolandırıldığını anladığını dile getirdi. Polisin eve geldiğini ileten A.P. bu sanığın da parayı alma amacıyla geldiğinde polisler tarafından tutuklandığını, zararının olmadığını, bir daha yapmaması gerektiğini ve şikayetçi olmadığını belirtti.

Mahkeme heyeti ise yapılan yargılama sonucunda tutuklu sanık G.M’ye olay teşebbüste kaldığından dolayı 2 yıl 6 ay hapis, 31.240 TL adli para cezası verdi. Sanığa iyi ayrı mahkeme verilen toplam ceza 5 yıl 10 ay olmuş oldu.

 

İlginizi Çekebilir

Bildirt Web Push Notification ile Türkiye’de Sektörde İlk Oldu!

Web site ve uygulama sahiplerini yakından ilgilendiren bir konu olan Push notification sistemiyle ilgili, Bildirt'ten harika bir adım geldi. Bildirt kurucusu Murat Say hem konuyla ilgili, hem de Bildirt'le ilgili açıklamalar yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir