Kayseri Haber / Emlak Haberleri / Lojistik ve Depolamada Yeni Bir Dönem Altına İmza Atılıyor!

Lojistik ve Depolamada Yeni Bir Dönem Altına İmza Atılıyor!

Bu durum, 15.000.000 nüfusu bulunan Mega Şehir olarak tanımlanan İstanbul’da lojistik ve depolama alanlarında yeni bir dönemin start alması olarak görülmekte. Aşırı şehirleşme ve trafiğe çıkan araç sayısının her geçen gün artması gibi konular, tedarik zincirinde, Kent için depolar, Konsolidasyon merkezi kavramlarını dikkatler dahiline alıyor.

Ticari gayrimenkul üzerine profesyonel ve finansal hizmetler veren JLL Türkiye, lojistik ve depolama konularını inceleme altına aldı. Rapor sonucunda, İstanbul üzerinde e-Ticaret hacminin perakende sektöründeki hacminin her yıl düzenli bir şekilde artış gösterdiği, buna bağlı olarak da hızlı teslimat açısından lojistik ve depolama alanlarında yeni kavramların meydana geldiği iletiliyor.

Rapora yönelik görüşlerini aktaran JLL Türkiye Sanayi ve Lojistik Yardımcı Direktörü Anıl Baştaş Turpçu, e-Ticarette artık aynı gün teslimat döneminin de başladığını, bu durumun ise, şehir yönetimini direkt olarak ilgilendirdiğinin altını çizdi. Trafik akışının tekrardan düzene oturtulması, 3. Havaalanı, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Osman Gazi Köprüsü ve liman bölgeleri tarzında mega projelerin, lojistik alanlarının tekrardan şekillendirilmesi gerektiği noktasına vurgu yaptı.

İlk sırada Avrasya Tüneli olmak üzere tünel projeleriyle birlikte çeşitli ilçeler arası köprü konumunda bulunmasını sağlayacak söz konusu projelerin şehir merkezindeki trafiğe yeni bir nefes kazandırması beklentiler dahilinde yer alıyor. Burada bulunan kritik noktalar ise göndericiler için olan düşük stok ve maliyet olarak ön plana çıkarken, lojistik hizmet sağlayıcıları için kritik nokta ise uygun maliyetli dağıtım olarak kendini gösteriyor.

 

İlginizi Çekebilir

ERK GYO 38.Cadde Projesinde Ön Talep Toplamaya Başladı İşte Örnek Daire ve Planlar

Gelişen teknolojinin ve buna bağlı olarak insanların alışkanlıklarının tamamen baştan aşağı her gün yenilenmesinin sonucunda farklı bir şeyler ortaya çıkarmak amacıyla Kayseri / Talas'ta konumlandırılan 38. Cadde adı verilen proje, modern, elit ve lüks yaşamın kapılarını yatırımcılarına açıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir