Kayseri Haber / Kayseri / Liseli Mucitlerin Eserleri Sergilendi

Liseli Mucitlerin Eserleri Sergilendi

TÜBİTAK ve Milli Eğitim Bakanlığının ortaklaşa yürüttüğü “4006 TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programları” kapsamında Hacılar Ali İhsan Kalmaz Çok Programlı Anadolu Lisesi’nde bilim Fuarı düzenlendi.

Liseli genç mucitlerin eserlerinin görücüye çıktığı sergiye İlçe Jandarma Komutanı Muhittin Doğan, Hacılar Belediye Başkanı Doğan Ekici, Belediye Başkan Yardımcısı Bilal Özdoğan, İlçe Milli Eğitim Müdür V. Ali Songur, İlçe Müftüsü Mehmet Özbek, kurum ve okul müdürleri, öğretmen ve veliler katıldı.

Ali İhsan Kalmaz Çok Programlı Anadolu Lisesi öğretmenleri ve öğrencileri tarafından düzenlenen 4006 TÜBİTAK Bilim fuarının açılış kurdelesini Hacılar Belediye Başkanı Doğan Ekici, Belediye Başkan Yardımcısı Bilal Özdoğan, İlçe Milli Eğitim Müdür V. Ali Songur, Okul Müdürü Bayram Karahöyük ile birlikte kesti.

Öğrencilerin öğrenim gördükleri branşlardan oluşan 26 adet proje katılımcılar tarafından büyük ilgi görürken, hazırlanan çalışmalarda çevre bilinci ve tasarrufun ön planda işlendiği dikkat çekti. Hacılar Belediye Başkanı Doğan Ekici 4006 TUBİTAK Bilim Fuarının hazırlanmasında emeği geçen idareci, öğretmen ve öğrencileri tebrik etti.

İlginizi Çekebilir

Recep Bebek Yaşama Tutunmak İçin Yardım Eli Bekliyor!

Kayseri'de Örs ailesinin evlendikten 15 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle kucaklarına aldıkları Recep bebeğin böbrek üstü kanser hastalığı nüksetti. Recep bebek, kanseri yenmek için yardım eli bekliyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir