Kayseri Haber / Gündem / Kuzenine Cinsel İstismardan Tutuklandı!

Kuzenine Cinsel İstismardan Tutuklandı!

Sarıoğlan İlçesinde kız yurdunda yatılı olarak kalmakta olan 9.sınıf öğrencisi Z.Ç., birden okulda rahatsızlanınca, Sarıoğlan Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Yapılan kontroller sonucunda 15 yaşındaki Z.Ç.’nin 5 aylık hamile olduğu belirlendi. Olayın ortaya çıkmasının sonrasında Sarıoğlan Cumhuriyet Savcılığı harekete geçti ve Z.Ç.’nin ifadesini aldı.

Alınan ifade sonrasında olayla ilgili mağdur olarak bulunan Z.Ç’nin kuzeni A.D. cinsel istismar suçundan dolayı gözaltına alındı. Akrabası olan lise öğrencisi Z.Ç. ile Kaleköy mahallesi sınırlarında bulunan bir ev içerisinde cinsel birliktelik yaşadığı itirafında bulunan A.D. tutuklanarak Sarı Oğlan Kapalı Cezaevi’ne gönderildi.

27 Şubat 2017 tarihinde ise başka bir cinsel istismar davası sonucunda sanık 10 yıl hapis cezası almıştı. D.K.’nın (26) evine zorla girip, sonrasında ise boğazını sıkıp cinsel saldırıda bulunan tesisatçı Hasan Aybak (37) 10 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı.

1.Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülmüş olan davanın duruşmasında tutuklu sanık Hasan A. yer alırken aynı zamanda mağdur konumunda olan D.K.’da hazır halde bulundu. Konut dokunulmazlığını ihlal, tehdit, alıkoyma ve nitelikli cinsel saldırı suçlarından dolayı yargılanan tesisatçı Hasan Aybak, kendine yönelik olan suçları reddetti.

2 çocuk sahibi anne D.K. ise Hasan Aybak’ın yılbaşında “Tanışalım mı?” mesajı attığını ve devamında sürekli telefondan taciz ettiğini, olayı kocasına anlattığını ve eşinin ise Hasan Aybak’ı arayıp küfür ettiğini ve ortalığın düzeldiğini aktardı. Sonrasında ise Hasan A’nın evine girdiğini, girdikten sonra yere yatırıp boğazını sıktığını ve üzerinde ki giysileri çıkarmaya çalıştığını belirtti. Ardından balkona koşup bağırdıktan sonra Hasan A.’nın kaçtığını iddia etti.

İlginizi Çekebilir

Bildirt Web Push Notification ile Türkiye’de Sektörde İlk Oldu!

Web site ve uygulama sahiplerini yakından ilgilendiren bir konu olan Push notification sistemiyle ilgili, Bildirt'ten harika bir adım geldi. Bildirt kurucusu Murat Say hem konuyla ilgili, hem de Bildirt'le ilgili açıklamalar yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir